TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

De OBdW heeft de uitreiking van het Ridderkruis bij het IJzeren Kruis wegens "speciale diensten tijdens leiding van troepen" uitgesteld, en derhalve tijdelijk geblokkeerd, van 3 augustus 1940 tot 16 maart 1941.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Laage, Karl-Ernst09-06-192011-07-2017 
Labenski, Helmut30-09-191222-03-1976 
Laebe, Heinz-Oskar05-02-191315-02-1999meer 
Laengenfelder, Hanns08-02-190318-07-1982meer 
Lagois, Ehrenfried23-05-191515-04-1944 
Laier, Gustav03-12-191526-02-1979 
Lainer, Josef "Sepp"13-03-192004-09-2002meer 
Lais, Otto19-10-189705-03-1988 
Lakatos de Csíkszentsimon, Geza30-04-189024-05-1967 
Lambach, Helmut14-01-191829-06-2000 
Lambert, August (Schlachtgeschwader 2 "Immelmann")18-02-191617-04-1945meer 
Lamey, Hubert30-10-189607-04-1981meer 
Lammer, Karl21-04-192024-01-1979meer 
Lammerding, Heinz27-08-190513-01-1971 
Lampart, Karl20-05-190807-11-1998 
Lampe, Hermann11-01-189120-04-1982 
Lampp, Wolfgang16-09-191623-10-1943 
Lamprecht, Herbert28-03-191321-09-1978meer 
Lancelle, Otto27-03-188503-07-1941meer 
Lancier, Hubert20-06-191327-12-1995 
Lancken, von der, Dietrich13-06-191129-12-1942 
Landau, Christian13-10-189710-12-1952meer 
Landeck, Gustav02-03-191329-07-1944 
Landfermann, Carl-August   
Landgraf, Franz16-07-188819-04-1944 
Landgraf, Paul07-01-1920  
Landwehr, Paul21-11-190628-02-1945 
Lang, Emil14-01-190903-09-1944meer 
Lang, Friedrich (LW-Flieger)12-01-191529-12-2003meer 
Lang, Georg (Aufklärungsgruppe 12)27-12-191215-03-1960 
Lang, Hermann (SS-Panzergrenadier-Regiment 5)24-03-192212-03-1975 
Lang, Hermann (Wh-Aufklärungs-Abteilung)23-12-191518-09-1990meer 
Lang, Joachim-Friedrich "Fritz"14-09-189916-04-1945 
Lang, Joseph20-02-191427-07-1943 
Lang, Ludwig24-03-1920  
Lang, Rudolf25-10-189827-07-1969meer 
Langanke, Fritz15-07-191910-07-2012 
Langbehn, Joachim08-11-191025-11-1942 
Lange, Dr., Walter14-07-189830-10-1982meer 
Lange, Erhard31-07-191329-09-1972 
Lange, Erich07-10-190904-09-1991 
Lange, Erwin19-03-191318-05-1945 
Lange, Gerhard (Panzer-Regiment 35)14-07-191610-04-1996meer 
Lange, Günther17-04-1923  
Lange, Hans-Günther28-09-191603-04-2014meer 
Lange, Heinz (LW-Flieger)02-10-191726-02-2006 
Lange, Paul (Panzergrenadier-Regiment 13)24-10-191216-09-1996 
Lange, Werner (Kommandierender Admiral Ägäis)18-07-189319-11-1965meer 
Lange, Wolfgang01-06-189810-02-1988 
Langemeyer, Carl06-08-190725-07-1982 
Langendorf, Georg28-07-192028-01-1999meer 
Langenn-Steinkeller, von, Ernst-Hasse07-12-191605-09-2004 
Langenohl, Willy23-04-192002-02-1998 
Langenstrass, Ernst-Friedrich16-01-191422-09-2010 
Langer, Albert05-09-192424-05-1993 
Langer, Günter   
Langer, Karl-Heinz (Jagdgeschwader 3)19-04-191406-05-1955 
Langermann und Erlenkamp, Freiherr von, Willibald29-03-189003-10-1942meer 
Langert, Walter30-10-191317-07-1944 
Langesee, Karl18-09-191004-03-1989meer 
Langfeldt, Kay28-12-191813-06-1980 
Langguth, Alfred24-10-190813-01-1944 
Langhart, Theodor21-09-191922-12-1942 
Langhorst, Bernhard13-12-191308-07-1996 
Langkeit, Willy02-06-190727-10-1969meer 
Langkopf, Paul07-07-191506-11-1961 
Langmaier, Matthias30-03-191031-01-1972meer 
Lanz, Albrecht07-09-189127-01-1942 
Lanz, Alfred14-09-192110-02-2006 
Lanz, Hubert22-05-189612-05-1982meer 
Lapp, Karl-Walter   
Larisch, Anton01-05-191327-01-1996 
Larisch, von, Heribert18-07-189416-05-1972meer 
Larsen, Rudolf02-05-192119-04-1998 
Lascar, Mihail08-11-188924-07-1959meer 
Lasch, Otto25-06-189329-04-1971meer 
Laschet, Ulrich14-12-191913-09-1994 
Laskowski, Erwin27-05-191413-10-1983 
Lasse, Kurt17-02-191808-10-1941 
Lassen, Georg Fritz Christian12-05-191518-01-2012meer 
Laszló, Dezsö13-07-189408-06-1949 
Latz, Albert-Rudolf04-06-189606-11-1943meer 
Lau, Fritz23-09-191101-01-2003 
Lau, Heinrich15-09-191114-09-1956 
Lau, Kurt12-04-191630-04-1993meer 
Lau, Lothar30-01-191304-09-1981 
Lau, Werner12-07-190826-05-1980 
Laubereau, Hugo20-01-190418-11-1997meer 
Laubmeier, Ludwig30-01-191909-12-2010 
Lauch, Karl18-04-191414-10-1998 
Lauchert, von, Meinrad29-08-190504-12-1987meer 
Laue, Hermann08-05-191024-03-1945 
Laukat, Richard03-08-190205-07-1944 
Launer, Kurt19-09-190605-02-1990 
Lauter, Wilhelm23-05-192014-02-2000 
Lautz, Friedrich16-12-191025-05-2001meer 
Laux, Paul11-11-188703-09-1944meer 
Lawall, Dr. jur., Erich28-06-189917-09-1973meer 
Lawrenz, Johannes 12-11-2009 
Le Suire, von, Karl Hans Maximilian08-11-189818-06-1954meer 
Leber, Heinz14-05-192001-06-1943 
Lechermann, Michael26-04-192218-07-1944 
Lechl, Franz19-12-191816-02-1970 
Lechner, Alois01-10-191123-02-1944 
Lechner, Friedrich09-02-190410-04-1945meer 
Lechtenbörger, Dipl.Ing., Willi02-02-191427-08-1943 
Leeb, Ritter von, Wilhelm05-09-187629-04-1956meer 
Leesmann, Karl-Heinz03-05-191525-07-1943meer 
Lehmann, Hans (KM 'U-997')24-09-191525-11-1981meer 
Lehmann, Hans-Joachim18-08-191207-04-1982 
Lehmann, Kurt25-11-191625-06-1981 
Lehmann, Paul (Flak-Regiment 24)19-08-191202-06-1982 
Lehmann, Paul-Hugo11-10-188608-04-1972 
Lehmann, Rudolf (Waffen-SS)30-01-191417-09-1983 
Lehmann, Waldemar29-04-191307-06-1997meer 
Lehmann-Willenbrock, Heinrich Christian Wilhelm11-12-191118-04-1986meer 
Lehner, Franz14-02-191825-08-2000 
Lehner, Wilhelm07-11-191419-07-2012 
Lehnert, Willy09-03-191610-07-1975 
Lehnhoff, Ernst-Günter06-04-191422-09-1980 
Lehrig, Herbert02-12-191514-07-1991meer 
Lehrkinder, Alois11-04-191611-01-1990 
Lehweß-Litzmann, Walter05-06-190716-09-1986 
Leicht, Helmut02-11-191626-06-1944 
Leie, Erich10-09-191607-03-1945 
Leimbach, Karl   
Leingärtner, Ludwig22-12-191911-04-1944 
Leinhos, Ludwig Hans11-07-191521-08-1942 
Leipzig, von, Hellmut18-07-192124-10-2016 
Lembke, Armin10-03-191313-02-1991 
Lemcke, Gerhard23-01-191319-05-2004meer 
Lemelsen, Joachim Hermann August26-09-188830-03-1954meer 
Lemke, Fritz16-07-191624-10-1944 
Lemke, Max07-04-189529-05-1985meer 
Lemke, Siegfried07-04-192118-12-1995 
Lemke, Wilhelm27-09-192004-12-1943 
Lemm, Heinz-Georg "Hein Lemm"01-06-191917-11-1994meer 
Lemp, Fritz-Julius19-02-191309-05-1941 
Lengerke, von, Wilhelm17-06-189426-08-1942 
Lent, Helmuth13-06-191807-10-1944meer 
Leopold, Fritz (Kampfgeschwader 3 "Lützow")03-05-191905-11-1943 
Leopoldsberger, Josef (Infanterie-Regiment 207)11-03-191515-09-1942meer 
Lepkowski, Erich17-09-191931-05-1975meer 
Lepper, Richard15-07-189731-03-1943meer 
Leppla, Richard09-06-191404-08-1988 
Leroy, Jacques10-09-192405-08-1996 
Lersner, Freiherr von, Karl01-07-189825-01-1943 
Leschke, Alexander05-02-188907-12-1942meer 
Leske, Martin17-08-191707-01-1981 
Lestmann, Karl Kurt Max Wilhelm20-07-191526-02-1943 
Lethaus, Waldemar12-07-191528-12-1944 
Leukefeld, Karl-Otto01-05-191324-05-2008 
Leupert, Otto06-02-191526-08-1944 
Leuschner, Alois10-05-191623-10-1971 
Leuschner, Kurt11-08-190609-08-1970 
Lex, Alfred  meer 
Lex, Hans21-01-191611-08-1994meer 
Leyck, Siegfried04-08-191507-07-1943 
Leyser, Hans-Georg16-06-189618-04-1980meer 
Leyser, von, Ernst18-11-188923-09-1962 
Lichel, Walter01-05-188510-12-1969meer 
Lichte, Karl-Heinz23-08-192024-01-2005meer 
Lichtenberg, Philipp09-09-190814-12-1993meer 
Lichtenberger, Hermann (Flak-Regiment 104)20-08-189215-01-1959meer 
Lieb, Theo-Helmut "Theobald"29-11-189220-03-1981meer 
Liebe, Heinrich Otto Moritz29-01-190827-07-1997meer 
Liebenstein, Freiherr von, Gustav24-04-189117-01-1967meer 
Liebenstein, Freiherr von, Kurt28-02-189903-08-1975meer 
Liebenwein, Josef19-12-191623-03-1945 
Liebetrau, Gerhard25-01-192117-06-1994 
Liebherr, Hans05-04-191913-05-1968 
Liebing, Walter Paul12-08-191218-10-1998meer 
Liebisch, Franz05-02-192112-02-1945 
Liebmann, Emil20-08-191105-01-1973meer 
Liecke, Karl08-05-191008-09-1976meer 
Lienau, Detlef19-06-191422-06-1943 
Lier, Friedrich22-05-191017-08-1974meer 
Liese, Kurt-Günther09-10-191507-11-2007 
Liesendahl, Frank23-02-191517-07-1942 
Liethmann, Günter10-07-191811-08-1999 
Lignitz, Arnold25-03-191330-09-1941meer 
Lilienhoff-Zwowitzki, von, Helmut10-09-190530-06-1944meer 
Limbach, Johann09-12-191206-03-1993meer 
Limburg-Hetlingen, von, Enno-Erich05-11-189326-08-1977 
Limmer, Hans (Panzer-Aufklärungs-Abteilung 7)07-10-191401-02-1945 
Lindemann, Ernst28-03-189427-05-1941meer 
Lindemann, Fritz11-04-189422-09-1944meer 
Lindemann, Georg Heinrich08-03-188425-09-1963meer 
Lindemann, Gerhard02-08-189628-04-1994meer 
Lindemann, Karl-Wilhelm10-04-192417-11-2014 
Lindemann, Max12-02-190925-04-1999 
Lindemann, Viktor23-11-191609-09-1942 
Lindenau, Daniel Maximilian Otto Usdau27-08-191429-08-1984 
Lindenau, Hans   
Lindenberg, Friedrich "Fritz"12-07-191431-05-1995meer 
Lindenblatt, Herbert05-04-189604-07-1972 
Linder, Hermann05-11-191408-07-1943 
Linderkamp, Heinrich26-09-191302-03-1945meer 
Lindhorst, Werner (Grenadier-Regiment 89)19-04-191714-06-1948 
Lindig, Max11-07-188726-04-1961meer 
Lindinger, Eduard17-01-191501-09-2004 
Lindmayr, Alois19-09-190117-07-1965 
Lindner, Alfred26-10-191105-11-1992 
Lindner, Anton12-04-191717-02-1994meer 
Lindner, Gerhard26-12-189604-06-1982meer 
Lindner, Herbert (Panzergrenadier-Regiment 60)29-07-191213-08-1995 
Lindner, Kurt23-09-191105-05-2005 
Lindner, Martin29-04-191402-12-1944 
Lindner, Otto04-10-190701-07-1944 
Lingner, Hans (Infanterie-Regiment 65)17-01-190930-08-1941 
Linke, Gottfried07-04-1918  
Linke, Lothar23-10-190914-05-1943 
Linke, Richard03-04-190931-12-1995 
Linke, Walter (Schlachtgeschwader 2)27-03-192029-06-1985 
Linz, Rudi14-02-191717-02-1945 
Lion, Karl-Hermann04-11-191002-05-1994 
Lipfert, Helmut06-08-191610-08-1990meer 
Lipinski, Dr. Hans20-02-191617-08-1998 
Lipp, Karl04-11-191819-11-1942 
Lippe-Weißenfeld, Prinz zur, Egmont14-07-191812-03-1944meer 
Lippelt, Rudolf07-01-1915  
Lippert, Rolf29-10-190001-04-1945 
Lippert, Wolfgang14-09-191103-12-1941 
Lippolt, Walter   
Liss, Erhard14-10-192109-02-2002 
List, Franz07-04-191224-07-1970 
List, Hans12-12-191924-01-1998 
List, Siegmund Wilhelm Walther14-05-188017-08-1971meer 
Litjens, Stephan13-10-191325-02-2002 
Littmann, Walter20-11-191304-11-1982 
Litzke, Erich06-07-191425-11-1997 
Loch, Emil Herbert05-08-188628-10-1976meer 
Lodtka, Heinrich24-04-191504-01-1944 
Loebel, Walter23-06-190206-09-1941 
Loebenstein von Aigenhorst, Freiherr, Gottfried27-09-191722-04-1943 
Loeffler, Rudolf30-09-191721-07-1943 
Loeper, von, Friedrich-Wilhelm03-08-188807-10-1983meer 
Loer, Wilhelm14-04-191225-08-1944 
Loerzer, Bruno22-01-189122-08-1960meer 
Loewer, Kurt27-01-189718-10-1985 
Lohmann, Hanns-Heinrich24-04-191125-05-1995meer 
Lohmeyer, Carl25-12-189304-01-1942 
Lohmeyer, Hans-Georg25-03-191922-10-1944 
Lohrey, Christian03-08-192720-03-1996 
Lohß, Martin18-04-191911-05-2007 
Loibl, Lambert29-07-192206-04-1980 
Lombard, Gustav10-04-189418-09-1992 
Loos, Georg24-01-191411-05-1992 
Loos, Gerhard21-08-191606-03-1944 
Loos, Walter (Grenadier-Regiment 130)31-03-191701-12-1944 
Loos, Walter (Jagdgeschwader 300)11-04-192327-10-2004meer 
Loos, Wilhelm27-12-191128-12-1988meer 
Loose, Otto20-05-192027-08-1944 
Lorch, Anton06-06-191022-10-1984 
Lorch, Herbert13-04-191219-08-1942 
Lorenz, Alfred17-05-192020-06-1989meer 
Lorenz, Erich31-08-190510-12-1984meer 
Lorenz, Franz07-09-191220-04-1945meer 
Lorenz, Friedrich09-06-191717-07-1943 
Lorenz, Herbert08-05-191530-03-1994 
Lorenz, Karl24-01-190403-10-1964meer 
Lorenz, Wilhelm25-04-189402-01-1943meer 
Lorenzen, Bernhard01-03-190717-07-1983meer 
Losigkeit, Fritz17-11-191314-01-1994 
Loth, Hans17-02-191815-08-2004 
Lotter, Hans17-11-191721-11-2008 
Lottner, Kurt30-10-189915-03-1957meer 
Lotze, Christian07-09-191411-08-2010 
Lotze, Gerhard21-05-192213-10-1944meer 
Loßberg, von, Viktor14-03-190424-05-1983 
Lubich von Milovan, Berndt07-12-191317-04-2006 
Lublow, Willi12-02-191401-02-1945 
Lucas, Werner G.E.27-02-191724-10-1943 
Lucht, Ernst27-02-189602-11-1975meer 
Lucht, Walther26-02-188218-03-1949meer 
Luck und Witten, von, Hans-Ulrich15-07-191101-08-1997 
Luckmann, Erich28-03-191518-01-1943 
Luczny, Alfons04-06-189412-08-1985meer 
Ludigkeit, Günther22-09-191908-10-1961 
Ludwig, Franz   
Ludwig, Hans06-02-192119-01-1945 
Ludwig, Jürgen 22-10-1943 
Ludwiger, von, Hartwig29-06-189525-04-1947meer 
Luhr, Hans25-08-191620-09-1944 
Lukesch, Dieter15-07-191828-02-2004meer 
Lummel, Hans22-10-192226-01-1971 
Lumpp, Karl-Willi "Peter"26-06-191531-03-2001meer 
Lutsch, Waldemar17-08-191804-09-1943 
Lutter, Johannes "Hans"17-12-191213-03-2004 
Lutz, Johannes11-03-192026-08-2005meer 
Lutz, Waldemar24-05-191315-09-1942 
Lutze, Helmut05-07-191729-07-2013 
Lutze, Werner28-02-190209-12-1981 
Lux, Walter24-04-190910-05-1984 
Luxenberger, Josef (Kampfgeschwader 55 'Greif')02-04-191505-02-2009meer 
Luz, Helwig28-06-189228-04-1980meer 
Luz, Karl10-11-191824-04-1945 
Lübbe, Vollrath04-03-189404-04-1969meer 
Lücke, Max-Hermann02-06-192008-11-1943 
Lücken, von, Theodor24-04-191415-11-1986meer 
Lüddecke, Fritz23-02-192010-08-1944 
Lüdden, Siegfried20-05-191613-01-1945 
Lüdecke, Otto-Joachim27-05-189514-02-1971meer 
Lüdke, Ernst11-05-191709-11-1988 
Lührs, Wolfgang16-09-192120-04-1945 
Lüke, Willi15-11-191917-02-1974 
Lülfing, Karl-Heinrich "Harald"11-03-1904  
Lüngen, Siegfried04-08-191606-08-1994 
Lüth, Wolfgang August Eugen15-10-191312-05-1945meer 
Lütje, Herbert Heinrich Otto30-01-191818-01-1976meer 
Lütjens, Günther25-05-188927-05-1941meer 
Lüttichau, von, Hannibal Siegfried Wolff Curt02-02-191519-01-2002 
Lüttwitz, Freiherr von, Heinrich06-12-189609-10-1969meer 
Lüttwitz, Freiherr von, Smilo23-12-189519-05-1975meer 
Lützow, Freiherr von, Kurt Jürgen07-08-189220-07-1961meer 
Lützow, Günther "Franzl"04-09-191224-04-1945meer 
Lützow, Joachim08-11-191318-08-1998 
Lämmel, Walter14-01-191404-06-2009 
Löchner, Rudolf14-04-191515-03-1944 
Löffelbein, Günther06-06-1919  
Löffler, Alfred21-06-192112-01-1961 
Löffler, Emil23-03-191325-10-1943 
Löffler, Erich22-03-190817-03-1945meer 
Löhr, Alexander20-05-188516-02-1947meer 
Löhr, Erich (WH-Gren.Rgt. 405)09-11-189825-07-1966meer 
Löring, Heinrich12-03-191416-03-1978 
Lösch, Ernst18-12-1914  
Lösecke, von, Hans29-05-191123-11-1989 
Löser, Hans-Joachim04-04-191813-02-2001 
Lösing, Werner12-09-192415-12-1946 
Löwe, Erich24-09-190623-12-1943meer 
Löwrick, Karl08-11-189408-04-1945meer 

Bronnen