TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Inleiding

    Bij veel marines en dus ook die van de Verenigde Staten was en is de vlooteenheid de belangrijkste basis voor indeling van de marine. Bij de U.S. Navy evolueerden de verschillende 'Fleet' organisaties uit de Squadron organisatie waar aanvankelijk mee werd gewerkt. Hoewel vloten bij de U.S. Navy vaak geen operationele kracht bevatten en soms zelfs helemaal geen schepen, bleef de vloot tot op de dag van vandaag een belangrijke organisatievorm direct onder het maritieme opperbevel. Onderstaand zijn de diverse vloten terug te vinden die de U.S. Navy kende of kent.


    US Third Fleet bij Tokyo Bay, augustus 1945 Bron: US Navy photo

    United States vloten op nummer




    United States First Task Fleet
    Voorloper:
    United States Fifth Fleet
    Ontstaan:
    1 januari 1947
    Einde:
    11 februari 1950
    Opvolger:
    United States First Fleet
    Bevelhebbers:
    Admiral Alfred E. Montgomery (1 januari 1947)
    Vice Admiral George D. Murray (14 augustus 1947)
    Vice Admiral Laurance T. DuBose (augustus 1948)
    Vice Admiral Gerald F. Bogan (8 januari 1949)
    Vice Admiral Thomas L. Sprague (1 februari 1950)



    United States Second Task Fleet
    Voorloper:
    United States Eighth Fleet
    Ontstaan:
    1 januari 1947
    Einde:
    11 februari 1950
    Opvolger:
    United States Second Fleet
    Bevelhebbers:
    ?



    United States Sixth Task Fleet
    Voorloper:
    United States Naval Forces, Mediterranean
    Ontstaan:
    1948
    Einde:
    11 februari 1950
    Opvolger:
    United States Sixth Fleet
    Bevelhebbers:
    ?



    United States Seventh Task Fleet
    Voorloper:
    Naval Forces Western Pacific
    Ontstaan:
    1 januari 1947
    Einde:
    11 februari 1950
    Opvolger:
    United States Seventh Fleet
    Bevelhebbers:
    ?



    United States First Fleet
    Voorloper:
    United States First Task Fleet
    Ontstaan:
    11 februari 1950
    Einde:
    1 februari 1973
    Opvolger:
    United States Third Fleet
    Bevelhebbers:
    Vice Admiral Thomas L. Sprague (1 February 1950)
    Vice Admiral Calvin T. Durgin (March 1950)
    Vice Admiral Harold M. Martin (15 February1951)
    Vice Admiral Arthur D. Struble (28 March 1951)
    Vice Admiral Joseph J. Clark (24 March 1952)
    Vice Admiral Ingolf N. Kiland (20 May 1952)
    Vice Admiral Ralph A. Ofstie (16 July 1952)
    Vice Admiral Harold M. Martin (23 February 1953)
    Vice Admiral William K. Phillips (1 October 1953)
    Vice Admiral Herbert G. Hopwood (1 August 1955)
    Vice Admiral Robert L. Dennison (18 June 1956)
    Vice Admiral Ruthven F. Libby (23 July 1958)
    Vice Admiral U.S. Grant Sharp Jr. (30 April 1960)
    Vice Admiral Charles L. Melson (14 July 1960)
    Vice Admiral Frank Virden (12 April 1962)
    Vice Admiral Robert T. Keith (5 May 1962)
    Vice Admiral Paul D. Stroop (5 May 1962)
    Vice Admiral Ephraim P. Holmes (25 January 1964)
    Vice Admiral Lawson P. Ramage (18 July 1964)
    Vice Admiral Bernard F. Roeder (29 July 1966)
    Vice Admiral Isaac C. Kidd Jr. (30 September 1969)
    Vice Admiral Raymond E. Peet (1 August 1970)
    Vice Admiral Nels B. Johnson (15 May 1971)
    Vice Admiral James F. Calvert (17 July 1972)



    United States Second Fleet
    Voorloper:
    United States Second Task Fleet
    Ontstaan:
    11 februari 1950 (1e keer)
    24 augustus 2018 (2e keer)
    Einde:
    6 januari 2011 (1e keer)
    Opvolger:
    United States Second Task Fleet (1e keer)
    Bevelhebbers:
    Vice Admiral Andrew L. Lewis (24 augustus 2018)



    United States Third Fleet
    Voorloper:
    United States First Fleet (2e keer)
    Ontstaan:
    15 maart 1943 (1e keer)
    1 februari 1973 (2e keer)
    Einde:
    7 oktober 1945 (1e keer)
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Admiral William F. Halsey (15 maart 1943)
    Vice Admiral Barry M. Costello (mei 2005)
    Vice Admiral Samuel J. Locklear (mei 2007)
    Vice Admiral Richard W. Hunt (juni 2009)
    Vice Admiral Gerald R. Beaman (21 april 2011)
    Vice Admiral Kenneth E. Floyd (3 juni 2013)
    Vice Admiral Nora W. Tyson (24 juji 2015)
    Vice Admiral John D. Alexander (16 september 2017)
    Vice Admiral Scott D. Conn (27 september 2019)
    Vice Admiral Stephen T. Koehler (3 juni 2012)



    United States Fourth Fleet
    Voorloper:
    South Atlantic Force
    Ontstaan:
    15 maart 1943 (1e keer)
    24 april 2008 (2e keer)
    Einde:
    15 april 1945 (1e keer)
    Opvolger:
    Task Force 27 (1e keer)
    Bevelhebbers:
    Vice Admiral Jonas H. Ingram (15 maart 1943)
    Vice Admiral William R. Munroe (11 november 1944)
    Vice Admiral Thomas R. Cooley (1945)
    Rear Admiral Joseph D. Kernan (1 juli 2008)
    Rear Admiral Victor G. Guillory (12 June 2009)
    Rear Admiral Kurt W. Tidd (5 augustus 2011)
    Rear Admiral Sinclair M. Harris (22 juni 2012)
    Rear Admiral George W. Ballance (17 april 2014)
    Rear Admiral Sean Buck (12 augustus 2016)
    Rear Admiral Donald D. Gabrielson (21 mei 2019)



    United States Fourth Reserve Fleet
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    1946
    Einde:
    1 januari 1947
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    ?



    United States Fifth Fleet
    Voorloper:
    Central Pacific Force (1e keer)
    Ontstaan:
    26 april 1944 (1e keer)
    1 juli 1995 (2e keer)
    Einde:
    1 januari 1947 (1e keer)
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Admiral Raymond A. Spruance (26 april 1944)
    Admiral John H. Towers (8 november 1945)
    Vice Admiral Frederick C. Sherman (18 januari 1946)
    Vice Admiral Alfred E. Montgomery (5 september 1946)
    Vice Admiral John S. Redd (1 juli 1995)
    Vice Admiral Thomas B. Fargo (juni 1996)
    Vice Admiral Charles W. Moore Jr. (27 juli 1998)
    Vice Admiral Timothy J. Keating (11 februari 2002)
    Vice Admiral David C. Nichols (7 oktober 2003)
    Vice Admiral Patrick M. Walsh (3 november 2005)
    Vice Admiral Kevin J. Cosgriff (27 februari 2007)
    Vice Admiral William E. Gortney (5 juli 2008)
    Vice Admiral Mark I. Fox (5 juli 2010)
    Vice Admiral John W. Miller (24 mei 2012)
    Vice Admiral Kevin M. Donegan (3 september 2015)
    Vice Admiral John C. Aquilino (19 september 2017)
    Vice Admiral Scott Stearney (6 mei 2018)
    Rear Admiral Paul J. Schlise (1 december 2018)
    Vice Admiral James J. Malloy (7 december 2018)
    Vice Admiral Samuel J. Paparo (19 augustus 2020)
    Vice Admiral Charles B. Cooper II (5 mei 2021)



    United States Sixth Fleet
    Voorloper:
    United States Sixth Task Fleet
    Ontstaan:
    11 februari 1950
    Einde:
    geen
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    ?



    United States Seventh Fleet
    Voorloper:
    United States Seventh Task Fleet (2e keer)
    Ontstaan:
    15 maart 1943 (1e keer)
    11 februari 1950 (2e keer)
    Einde:
    1 januari 1947 (1e keer)
    Opvolger:
    Naval Forces Western Pacific (1e keer)
    Bevelhebbers:
    Vice Admiral Arthur S. Carpender (15 maart 1943)
    Vice Admiral Thomas C. Kinkaid (26 november 1943)
    Vice Admiral Daniel E. Barbey (20 november 1945)
    Vice Admiral Charles M. Cooke, Jr. (2 oktober 1946)
    Vice Admiral Russell S. Berkey (28 augustus 1949)
    Rear Admiral Walter F. Boone (5 april 1950)
    Vice Admiral Arthur D. Struble (20 mei 1950)
    Vice Admiral Harold M. Martin (28 maart 1951)
    Vice Admiral Robert P. Briscoe (3 maart 1952)
    Vice Admiral Joseph. J. Clark (20 mei 1952)
    Vice Admiral Alfred M. Pride (1 december 1953)
    Vice Admiral Stuart H. Ingersoll (19 december 1955)
    Vice Admiral Wallace M. Beakley (28 januari 1957)
    Vice Admiral Frederick N. Kivette (30 september 1958)
    Vice Admiral Charles D. Griffin (7 maart 1960)
    Vice Admiral William A. "Bill" Schoech (28 oktober 1961)
    Vice Admiral Thomas H. Moorer (13 oktober 1962)
    Vice Admiral Roy L. Johnson (15 juni 1964)
    Vice Admiral Paul P. Blackburn (1 maart 1965)
    Rear Admiral Joseph W. Williams (9 oktober 1965)
    Vice Admiral John J. Hyland (13 december 1965)
    Vice Admiral William F. Bringle (6 november 1967)
    Vice Admiral Maurice F. Weisner (10 maart 1970)
    Vice Admiral William P. Mack (18 juni 1971)
    Vice Admiral James L. Holloway III (23 mei 1972)
    Vice Admiral George P. Steele (28 juli 1973)
    Vice Admiral Thomas B. Hayward (14 juni 1975)
    Vice Admiral Robert B. Baldwin (24 juli 1976)
    Vice Admiral Sylvester Robert Foley, Jr. (31 mei 1978)
    Vice Admiral Carlisle A.H. Trost (14 februari 1980)
    Vice Admiral M. Staser Holcomb (15 september 1981)
    Vice Adm. James R. Hogg (9 mei 1983)
    Vice Admiral Paul F. McCarthy, Jr. (4 maart 1985)
    Vice Admiral Paul D. Miller (9 december 1986)
    Vice Admiral Henry H. Mauz, Jr. (21 oktober 1988)
    Vice Admiral Stanley R. Arthur (1 december 1990)
    Vice Admiral Timothy W. Wright (3 juli 1992)
    Vice Admiral Archie R. Clemins (28 juli 1994)
    Vice Admiral Robert J. Natter (13 september 1996)
    Vice Admiral Walter F. Doran (12 augustus 1998)
    Vice Admiral James W. Metzger 12 juli 2000)
    Vice Admiral Robert F. Willard (18 juli 2002)
    Vice Admiral Jonathan W. Greenert (6 augustus 2004)
    Vice Admiral William Douglas Crowder (12 september 2006)
    Vice Admiral John M. Bird (12 juli 2008)
    Vice Admiral Scott R. Van Buskirk (10 september 2010)
    Vice Admiral Scott H. Swift (7 september 2011)
    Vice Admiral Robert L. Thomas Jr. (31 juli 2013)
    Vice Admiral Joseph Aucoin (7 september 2015)
    Vice Admiral Phillip G. Sawyer (22 augustus 2017)
    Vice Admiral William R. Merz (12 september 2019)



    United States Eighth Fleet
    Voorloper:
    Northwest African Force
    Ontstaan:
    15 maart 1943 (1e keer)
    1 maart 1946 (2e keer)
    Einde:
    15 september 1945 (1e keer)
    januari 1947 (2e keer)
    Opvolger:
    United States Twelfth Fleet (1e keer)
    Second Task Fleet (2e keer)
    Bevelhebbers:
    Vice Admiral Henry K. Hewitt (15 maart 1943)
    Vice Admiral Marc A. Mitscher (1 maart 1946)



    United States Ninth Fleet
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    15 maart 1943 (1e keer)
    1945 (2e keer)
    Einde:
    15 augustus 1943 (1e keer)
    Opvolger:
    United States Eleventh Fleet
    Bevelhebbers:
    Fleet Admiral Chester William Nimitz (1945)



    United States Tenth Fleet
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    20 mei 1943 (1e keer)
    29 januari 2010 (2e keer)
    Einde:
    juni 1945
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Rear Admiral Francis S. Low (20 mei 1943)
    Rear Admiral Allan Rockwell McCann
    Vice Admiral Bernard J. McCullough III (29 januari 2010)
    Vice Admiral Michael S. Rogers (1 oktober 2011)
    Vice Admiral Jan E. Tighe (2 april 2014)
    Vice Admiral Michael M. Gilday (14 juni 2016)
    Vice Admiral Timothy J. White (18 juni 2018)
    Vice Admiral Ross A. Myers (18 september 2020)



    United States Eleventh Fleet
    Voorloper:
    United States Ninth Fleet
    Ontstaan:
    15 augustus 1943
    Einde:
    ?
    Opvolger:
    United States Atlantic Fleet
    Bevelhebbers:
    ?



    United States Twelfth Fleet
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    1 oktober 1943
    Einde:
    1946
    Opvolger:
    United States Naval Forces Mediterranean
    Bevelhebbers:
    Rear Admiral Alan G. Kirk (1 oktober 1943)
    Vice Admiral Howard K. Hewitt (augustus 1945)



    United States vloten op naam




    United States Fleet
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    6 december 1922
    Einde:
    25 februari 1946
    Opvolger:
    geen
    Bevelhebbers:
    Colonel Julian B. Lindsay (31 mei 1943)
    Colonel Harvey J. Jablonsky (1945)



    United States Battle Fleet
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    6 december 1922
    Einde:
    1931
    Opvolger:
    United States Battle Force
    Bevelhebbers:
    Vice Admiral John Daniel McDonald (1922)
    Vice Admiral Newton A. McCully (20 juni 1923)
    Vice Admiral Josiah S. McKean (22 december 1924)
    Vice Admiral Ashley H. Robertson (4 september 1926)
    Vice Admiral Montgomery M. Taylor (1 juni 1927)
    Vice Amdiral William Carey Cole (11 juli 1928)
    Vice Admiral Arthur L. Willard (14 juni 1930)



    United States Scouting Fleet
    Voorloper:
    geen
    Ontstaan:
    6 december 1922
    Einde:
    1931
    Opvolger:
    United States Scouting Force
    Bevelhebbers:
    Admiral Edward W. Eberle (6 december 1922)
    Admiral Samuel S. Robison (30 juni 1923)
    Admiral Charles F. Hughes (14 oktober 1925)
    Admiral Richard H. Jackson (4 september 1926)
    Admiral Louis R. de Steiguer (10 september 1927)
    Admiral William V. Pratt (26 juni 1928)
    Admiral Louis M. Nulton (21 mei 1929)
    Admiral Frank H. Schofield (24 mei 1930)



    United States Asiatic Fleet
    Voorloper:
    United States Asiatic Squadron (1e keer)
    Ontstaan:
    1902 (1e keer)
    28 januari 1910 (2e keer)
    Einde:
    1907 (1e keer)
    1942 (2e keer)
    Opvolger:
    United States First Squadron, Pacific Fleet (1e keer)
    United States Seventh Fleet (2e keer)
    Bevelhebbers:
    Rear Admiral Robley D. Evans (29 oktober 1902)
    Rear Admiral Philip H. Cooper (21 maart 1904)
    Rear Admiral Yates Stirling (11 juli 1904)
    Rear Admiral William M. Folger (23 maart 1905)
    Rear Admiral Charles J. Train (30 maart 1905)
    Rear Admiral Willard H. Brownson (15 oktober 1906)
    Rear Admiral William S. Cowles (1 april 1907)
    Rear Admiral John Hubbard (19 februari 1910)
    Rear Admiral Joseph B. Murdock (16 mei 1911)
    Rear Admiral Reginald F. Nicholson (24 juli 1912)
    Rear Admiral Walter C. Cowles (3 mei 1914)
    Rear Admiral Albert G. Winterhalter (9 juli 1915)
    Rear Admiral Austin M. Knight (22 mei 1917)
    Vice Admiral William Ledyard Rodgers (7 december 1918)
    Admiral Albert Gleaves (1 september 1919)
    Admiral Joseph Strauss (4 februari 1921)
    Admiral Edwin A. Anderson Jr. (28 augustus 1922)
    Admiral Thomas Washington (11 oktober 1923)
    Admiral Clarence S. Williams (14 oktober 1925)
    Admiral Mark L. Bristol (9 september 1927)
    Admiral Charles B. McVay Jr. (9 september 1929)
    Admiral Montgomery M. Taylor (1 september 1931)
    Admiral Frank B. Upham (18 augustus 1933)
    Admiral Orin G. Murfin (4 oktober 1935)
    Admiral Harry E. Yarnell (30 oktober 1936)
    Admiral Thomas C. Hart (25 juli 1939)



    United States Atlantic Fleet
    Voorloper:
    United States North Atlantic Fleet
    United States South Atlantic Squadron
    United States European Squadron
    Ontstaan:
    1 januari 1906 (1e keer)
    1 februari 1941 (2e keer)
    Einde:
    1923 (1e keer)
    22 mei 2006 (2e keer)
    Opvolger:
    Scouting Force (1e keer)
    United States Fleet Forces Command (3e keer)
    Bevelhebbers:
    Rear Admiral Robley D. Evans (1 januari 1906)
    Rear Admiral Charles S. Sperry (mei 1908)
    Rear Admiral Seaton Schroeder (maart 1909)
    Rear Admiral Hugo Osterhaus (juni 1911)
    Rear Admiral Charles J. Badger (januari 1913)
    Rear Admiral Frank F. Fletcher (september 1914)
    Rear Admiral Henry T. Mayo (juni 1916)
    Rear Admiral Henry B. Wilson (juni 1919)
    Rear Admiral Hilary P. Jones (juni 1921 - december 1922)
    Rear Admiral Ernest J. King (1 februari 1941)
    Rear Admiral Royal E. Ingersoll (30 december 1941)
    Rear Admiral Jonas H. Ingram (15 november 1944)
    Rear Admiral Marc A. Mitscher (26 september 1946)
    Vice Admiral William H. P. Blandy (3 februari 1947)
    Vice Admiral William M. Fechteler (1 februari 1950)
    Vice Admiral Lynde D. McCormick (15 augustus 1951)
    Vice Admiral Jerauld Wright (12 april 1954)
    Vice Admiral Robert L. Dennison (28 februari 1960)
    Vice Admiral Harold P. Smith (30 april 1963)
    Vice Admiral Thomas H. Moorer (30 april 1965)
    Vice Admiral Ephraim P. Holmes (17 juni 1967)
    Admiral Charles K. Duncan (30 september 1970)
    Admiral Ralph W. Cousins (31 oktober 1972)
    Admiral Isaac C. Kidd, Jr. (30 mei 1975)
    Admiral Harry D. Train II (30 september 1978)
    Admiral Wesley L. McDonald (30 september 1982)
    Vice Admiral Carlisle A. H. Trost (4 oktober 1985)
    Vice Admiral Frank B. Kelso II (30 juni 1986)
    Vice Admiral Powell F. Carter, Jr. (4 november 1988)
    Vice Admiral Paul D. Miller (31 januari 1991)
    Vice Admiral Henry H. Mauz, Jr. (13 juni 1992)
    Vice Admiral William J. Flanagan, Jr (5 oktober 1994)
    Vice Admiral J. Paul Reason (20 december 1996)
    Vice Admiral Vernon E. Clark (15 september 1999)
    Vice Admiral Robert J. Natter (23 juni 2000)
    Admiral William J. Fallon (3 oktober 2003)
    Admiral John B. Nathman (18 februari 2005)



    United States North Atlantic Fleet
    Voorloper:
    United States North Atlantic Squadron
    Ontstaan:
    1902
    Einde:
    1 januari 1906
    Opvolger:
    United States Atlantic Fleet
    Bevelhebbers:
    Rear Admiral Francis J. Higginson (29 december 1902)
    Rear Admiral Albert S. Barker (juli 1903)
    Rear Admiral Robley D. Evans (maart 1905 - 1 januari 1906)



    United States Pacific Fleet
    Voorloper:
    Asiatic Squadron (1e keer)
    Pacific Squadron (1e keer)
    United States Battle Force (2e keer)
    Ontstaan:
    22 juni 1907 (1e keer)
    1 februari 1941 (2e keer)
    Einde:
    6 december 1922 (1e keer)
    Opvolger:
    United States Fleet
    Bevelhebbers:
    Rear Admiral William T. Swinburne (22 juni 1907)
    Rear Admiral Uriel Sebree (17 mei 1909)
    Rear Admiral Giles B. Harber (19 februari 1910)
    Rear Admiral Edward B. Barry (1911)
    Rear Admiral Chauncey Thomas Jr. (15 januari 1911)
    Rear Admiral William H. H. Southerland (1912)
    Rear Admiral Walter C. Cowles (maart 1913)
    Admiral Thomas B. Howard (januari 1914)
    Admiral Cameron M. Winslow (13 september 1915)
    Admiral William B. Caperton (29 juli 1916)
    Admiral Hugh Rodman (1 juli 1919)
    Admiral Edward W. Eberle (5 juli 1921)
    Admiral Husband E. Kimmel (1 februari 1941)
    Vice Admiral William S. Pye (17 december 1941)
    Admiral Chester W. Nimitz (31 december 1941)
    Admiral Raymond A. Spruance (24 november 1945)
    Admiral John H. Towers (1 februari 1946)
    Admiral Louis E. Denfeld (28 februari 1947)
    Admiral DeWitt C. Ramsey (3 december 1947)
    Admiral Arthur W. Radford (30 april 1949)
    Admiral Felix B. Stump (10 juli 1953)
    Admiral Maurice E. Curts (14 januari 1958)
    Admiral Herbert G. Hopwood (1 februari 1958)
    Admiral John H. Sides (30 augustus 1960)
    Admiral U.S. Grant Sharp Jr. (30 september 1963)
    Admiral Thomas H. Moorer (26 juni 1964)
    Admiral Roy L. Johnson (30 maart 1965)
    Admiral John J. Hyland (30 november 1967)
    Admiral Bernard A. Clarey (5 december 1970)
    Admiral Maurice F. Weisner (30 september 1973)
    Admiral Thomas B. Hayward (12 augustus 1976)
    Admiral Donald C. Davis (9 mei 1978)
    Admiral James D. Watkins (31 juni 1981)
    Admiral Sylvester R. Foley (28 mei 1982)
    Admiral James A. Lyons Jr. (16 september 1985)
    Admiral David E. Jeremiah (30 september 1987)
    Admiral Charles R. Larson (15 februari 1990)
    Admiral Robert J. Kelly (15 februari 1991)
    Admiral Ronald J. Zlatoper (6 augustus 1994)
    Admiral Archie R. Clemins (7 november 1996)
    Admiral Thomas B. Fargo (8 oktober 1999)
    Admiral Walter F. Doran (4 mei 2002)
    Admiral Gary R. Roughead (8 juli 2005)
    Admiral Robert F. Willard (8 mei 2007)
    Admiral Patrick M. Walsh (25 september 2009)
    Admiral Cecil D. Haney (20 januari 2012)
    Admiral Harry B. Harris Jr. (16 oktober 2013)
    Admiral Scott H. Swift (27 mei 2015)
    Admiral John C. Aquilino (17 mei 2018)
    Admiral Stephen T. Koehler (30 april 2021)
    Admiral Samuel J. Paparo Jr. (5 mei 2021)



    Informatie

    Artikel door:
    Wilco Vermeer
    Geplaatst op:
    16-06-2021
    Laatst gewijzigd:
    04-08-2021
    Feedback?
    Stuur het in!

    Gerelateerde boeken

    The U.S. Navy at Normandy