TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Nieuwste recensies

  • Artikel door John Smeets
  • Geplaatst op 1 juli 2020

Terug naar Birkenau

Omschrijving:

  • Artikel door Amanda Balke
  • Geplaatst op 1 juli 2020

Mogen wij altijd in dit kamp blijven?

Henriette van Raalte-Geel groeide tijdens de Tweede Wereldoorlog op in Japanse interneringskampen in Nederlands IndiŽ. In ĎMogen wij altijd in dit kamp blijven?í vertelt zij over haar ervaringen in de kampen tussen 1942 en 1945. Samen met haar moeder en twee kleine zusjes werd zij systematisch door de Jappen uitgehongerd. Allemaal overleefden zij door haar moeders doorzettingsvermogen en creatieve ideeŽn. Dit boek vormt een monument voor alle dappere moeders die hun leven gaven voor hun kinderen.

  • Artikel door Kevin Prenger
  • Geplaatst op 24 juni 2020

In de schaduw van een nachtvlinder

Omschrijving: In 2019 overleed de voor zover bekend laatste overlevende van vernietigingskamp Sobibor, waar door de naziís circa 170.000 Joden om het leven gebracht zijn. De komende jaren zullen ook de laatste nog levende oud-gevangenen van andere concentratie- en vernietigingskampen ons ontvallen. Van vele Holocaustoverlevenden zijn de verhalen gedocumenteerd en aan schriftelijke bewijzen ontbreekt het eveneens niet. Behalve deze gesproken en geschreven bronnen zijn er ook nog de materiŽle sporen. Gedeeltelijk bevinden die zich boven de grond in de vorm van bijvoorbeeld de barakken en toegangspoort van het Stammlager (hoofdkamp) Auschwitz. Veel bevindt zich echter ook ondergronds, bijvoorbeeld in Sobibor. Het kamp werd eind 1943 door de SS compleet ontmanteld en het terrein raakte met bos begroeid. Archeologisch onderzoek is op deze en andere locaties de enige manier om overblijfselen van deze geschiedenis te bewaren en documenteren.

  • Artikel door Amanda Balke
  • Geplaatst op 20 juni 2020

Op verzoek van Hare Majesteit

Omschrijving:

  • Artikel door Amanda Balke
  • Geplaatst op 15 juni 2020

Remi - De oorlogsgeschiedenis van twee broers

Omschrijving: In ĎRemií, vertelt Frank van Kolfschooten het oorlogsverhaal van Eddy en zijn broertje Koentje. Als de Tweede Wereldoorlog begint, besluit de familie Goudeket zich op te splitsen om de overlevingskansen te vergroten. Eddy wordt ondergebracht op verschillende onderduikadressen terwijl kleine Koentje te vondeling wordt gelegd in de hoop dat hij de oorlog overleeft. In het eerste deel van het boek schrijft van Kolfschooten Eddyís verhaal vanuit Eddyís perspectief. Het tweede deel omschrijft de latere zoektocht van Eddy naar het lot van Koentje en zijn andere familieleden.

  • Artikel door John Smeets
  • Geplaatst op 13 juni 2020

De rattenlijn

Omschrijving: Op YouTube is een documentairefilm te zien met de naam ĎWhat our fathers didí. In die film spelen een tweetal personen de hoofdrol, te weten Niklas Frank en Horst von Wšchter. Beide mannen zijn van ongeveer gelijke leeftijd en hun vaders waren vooraanstaande naziís. Beide vaders speelden ook een belangrijke rol in de Holocaust. Hans Frank was gouverneur-generaal van het Generalgouvernement in Polen alwaar tijdens de Tweede Wereldoorlog de grootste vernietigingskampen operationeel waren.

  • Artikel door Samuel de Korte
  • Geplaatst op 13 juni 2020

Ten Years and Twenty Days

Omschrijving: Karl DŲnitz stond na de zelfmoord van Adolf Hitler aan het hoofd van het Derde Rijk, maar hoe kwam hij op die positie? Waarom had Hitler deze man benoemd als zijn opvolger? Tijdens de Eerste Wereldoorlog was DŲnitz zelf actief geweest in de duikbootdienst en tijdens de Tweede Wereldoorlog voerde hij het bevel over alle duikboten van de Kriegsmarine, om vervolgens enkele dagen aan het hoofd te staan van het Derde Rijk. Na de Tweede Wereldoorlog werd hij door de geallieerden gevangengezet en bracht hij, na bestraft te zijn tijdens het proces van Neurenberg, tien jaar in de gevangenis door, waar hij zijn autobiografie schreef. Hierin schrijft hij over zijn ervaringen en zijn visie op de duikbotenoorlog tijdens de Tweede Wereldoorlog.

  • Artikel door Samuel de Korte
  • Geplaatst op 13 juni 2020

Death March into Russia

Omschrijving: Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden er veel militairen krijgsgevangen gemaakt door de vijand. Ze werden tijdens gevechten gevangengenomen, of kwamen na afloop ervan in gevangenschap. Deze soldaten moesten dan door de staat die hen had gevangengenomen verzorgd, gevoed en gehuisvest worden. Zeker tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog, toen op grote schaal Duitse soldaten werden gevangengenomen of zich overgaven, kwamen veel Duitsers in krijgsgevangenschap, terwijl de geallieerden daar niet op voorbereid waren. Door Duitse soldaten werd vooral krijgsgevangenschap in de Sovjet-Unie gevreesd.

  • Artikel door Samuel de Korte
  • Geplaatst op 13 juni 2020

Hitler's Housewives

Omschrijving: Tim Heath heeft meerdere boeken geschreven over de ervaringen van Duitse vrouwen in de Tweede Wereldoorlog, zoals 'Hitlerís Girls', 'In Hitlerís Shadow' en 'Women of the Third Reich', waarvan de laatste ook op deze website gerecenseerd is. In deze publicaties worden interviews die de auteur heeft afgenomen openbaar gemaakt. In dit boek gaat hij in op de ervaringen (in diezelfde periode) van vrouwen over wie hij niet eerder heeft geschreven. Door deze publicatie zijn deze interviews nu voor een breder publiek toegankelijk. Prijzenswaardig is dat Tim Heath erin geslaagd is het vertrouwen van de vrouwen te winnen en om op die manier een bijzondere inkijk te krijgen op korte periodes van hun levens.

Titel ISBN  
Caen 9780285635593  
Caen 1944 9781841766256  
Caen Controversy 9781909982123  
Caen juillet 1944 9782840482840  
Canada en Noord-Brabant 9789059110618 recensie
Canadezen in actie 9789062555994  
Canadian Warplanes 9781440167591  
Canon van het Nederlands funerair erfgoed  
Captured Arms (Beutewaffen) 9789078521068 recensie
CarriŤre-naziís 9789089756022 recensie
Cassino 9781861263957  
Cassino 1944 9781841766232  
Catalog Of Enemy Ordnance Materiel  
Catalog Of Enemy Ordnance Materiel  
Cato Bontjes van Beek. 9783716026960  
Channell Dash  
Chelmno and the holocaust 9781848857223  
Christabel, het verleden ben ik zelf 9789035107533  
Christian-Dietrich Bonhoeffer 9789025955595  
Christmas under Fire, 1944 9781087410616  
Chronik Jagdgeschwader 27 9783613034617  
Chronik Zweiter Weltkrieg 9783907200568  
Churchill 9023003675  
Churchill's Desert Rats 9780750931984  
Churchill's Desert Rats in North-West Europe 9781848841116  
Churchill's Lions 9781862274310  
Churchill's Secret Weapons 9781844154647  
Churchill's Spearhead 9781848842717  
Churchill, zijn tocht met het noodlot 9789020984422 recensie
Churchills Memoires over de Tweede Wereldoorlog  
Churchills ministerie van onfatsoenlijke oorlogsvoering 9789045215259 recensie
Churchill`s secret invasion 9781781593820 recensie
Citadel 1954791923  
Clash of Eagles 9781526711465 recensie
Claus Schenk Graf von Stauffenberg 9783570550465  
Claus von Stauffenberg 9789051214796  
Collaboratie, landverraad en heldendaden 9789461530455  
Collecting Panzer Photos recensie
Colonel Ben Vandervoort: The Way We Were 9782960017670  
Colonel Bob Piper: The Way We Were 9782960017649  
Colossal Cracks 9780811733830  
Colossus Reborn 0700613536  
Combined Fleet Decoded 9780679437017  
ComŤte  
Coming Down in the Drink 9781473891531 recensie
Commandant van Auschwitz  
Commanders of the Waffen-SS 9780764307690  
Commando 9781843420125  
Commando Men 9781844152094  
Companion to the Red Army 1939-1945 9780752454757  
Complot tegen Hitler 9789059774520  
Componist van Hitler 9789000316069 recensie
Conduct Unbecoming 9780802083609  
Confront! 9780820463179  
Conway's All the World's Fighting Ships 1922-1946 9780870219139  
Cornwall at war 1939-45 9781473892248 recensie
Corps Commander 0417026307  
Corps Commanders 9780774820899  
Corsair-azen uit de Tweede Wereldoorlog 8483722712  
Counterfeit Nazi  
Cpl. Forrest Guth: The Way We Were 2960017654  
Crash in Crooswijk recensie
Creating Hitler's Germany: The Birth of Extremism 9781526732972 recensie
Crete 1941 9781841768441  
Crimes Against Humanity 0713991976  
Crisis, Bezetting en Herstel  
Cross-Channel Attack  
Crossing the Rapido 9781594161063  
Crossing the Rhine 9780871139894