TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Nieuwste recensies

  • Artikel door John Smeets
  • Geplaatst op 1 juli 2020

Terug naar Birkenau

Omschrijving:

  • Artikel door Amanda Balke
  • Geplaatst op 1 juli 2020

Mogen wij altijd in dit kamp blijven?

Henriette van Raalte-Geel groeide tijdens de Tweede Wereldoorlog op in Japanse interneringskampen in Nederlands Indië. In ‘Mogen wij altijd in dit kamp blijven?’ vertelt zij over haar ervaringen in de kampen tussen 1942 en 1945. Samen met haar moeder en twee kleine zusjes werd zij systematisch door de Jappen uitgehongerd. Allemaal overleefden zij door haar moeders doorzettingsvermogen en creatieve ideeën. Dit boek vormt een monument voor alle dappere moeders die hun leven gaven voor hun kinderen.

  • Artikel door Kevin Prenger
  • Geplaatst op 24 juni 2020

In de schaduw van een nachtvlinder

Omschrijving: In 2019 overleed de voor zover bekend laatste overlevende van vernietigingskamp Sobibor, waar door de nazi’s circa 170.000 Joden om het leven gebracht zijn. De komende jaren zullen ook de laatste nog levende oud-gevangenen van andere concentratie- en vernietigingskampen ons ontvallen. Van vele Holocaustoverlevenden zijn de verhalen gedocumenteerd en aan schriftelijke bewijzen ontbreekt het eveneens niet. Behalve deze gesproken en geschreven bronnen zijn er ook nog de materiële sporen. Gedeeltelijk bevinden die zich boven de grond in de vorm van bijvoorbeeld de barakken en toegangspoort van het Stammlager (hoofdkamp) Auschwitz. Veel bevindt zich echter ook ondergronds, bijvoorbeeld in Sobibor. Het kamp werd eind 1943 door de SS compleet ontmanteld en het terrein raakte met bos begroeid. Archeologisch onderzoek is op deze en andere locaties de enige manier om overblijfselen van deze geschiedenis te bewaren en documenteren.

  • Artikel door Amanda Balke
  • Geplaatst op 20 juni 2020

Op verzoek van Hare Majesteit

Omschrijving:

  • Artikel door Amanda Balke
  • Geplaatst op 15 juni 2020

Remi - De oorlogsgeschiedenis van twee broers

Omschrijving: In ‘Remi’, vertelt Frank van Kolfschooten het oorlogsverhaal van Eddy en zijn broertje Koentje. Als de Tweede Wereldoorlog begint, besluit de familie Goudeket zich op te splitsen om de overlevingskansen te vergroten. Eddy wordt ondergebracht op verschillende onderduikadressen terwijl kleine Koentje te vondeling wordt gelegd in de hoop dat hij de oorlog overleeft. In het eerste deel van het boek schrijft van Kolfschooten Eddy’s verhaal vanuit Eddy’s perspectief. Het tweede deel omschrijft de latere zoektocht van Eddy naar het lot van Koentje en zijn andere familieleden.

  • Artikel door John Smeets
  • Geplaatst op 13 juni 2020

De rattenlijn

Omschrijving: Op YouTube is een documentairefilm te zien met de naam ‘What our fathers did’. In die film spelen een tweetal personen de hoofdrol, te weten Niklas Frank en Horst von Wächter. Beide mannen zijn van ongeveer gelijke leeftijd en hun vaders waren vooraanstaande nazi’s. Beide vaders speelden ook een belangrijke rol in de Holocaust. Hans Frank was gouverneur-generaal van het Generalgouvernement in Polen alwaar tijdens de Tweede Wereldoorlog de grootste vernietigingskampen operationeel waren.

  • Artikel door Samuel de Korte
  • Geplaatst op 13 juni 2020

Ten Years and Twenty Days

Omschrijving: Karl Dönitz stond na de zelfmoord van Adolf Hitler aan het hoofd van het Derde Rijk, maar hoe kwam hij op die positie? Waarom had Hitler deze man benoemd als zijn opvolger? Tijdens de Eerste Wereldoorlog was Dönitz zelf actief geweest in de duikbootdienst en tijdens de Tweede Wereldoorlog voerde hij het bevel over alle duikboten van de Kriegsmarine, om vervolgens enkele dagen aan het hoofd te staan van het Derde Rijk. Na de Tweede Wereldoorlog werd hij door de geallieerden gevangengezet en bracht hij, na bestraft te zijn tijdens het proces van Neurenberg, tien jaar in de gevangenis door, waar hij zijn autobiografie schreef. Hierin schrijft hij over zijn ervaringen en zijn visie op de duikbotenoorlog tijdens de Tweede Wereldoorlog.

  • Artikel door Samuel de Korte
  • Geplaatst op 13 juni 2020

Death March into Russia

Omschrijving: Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden er veel militairen krijgsgevangen gemaakt door de vijand. Ze werden tijdens gevechten gevangengenomen, of kwamen na afloop ervan in gevangenschap. Deze soldaten moesten dan door de staat die hen had gevangengenomen verzorgd, gevoed en gehuisvest worden. Zeker tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog, toen op grote schaal Duitse soldaten werden gevangengenomen of zich overgaven, kwamen veel Duitsers in krijgsgevangenschap, terwijl de geallieerden daar niet op voorbereid waren. Door Duitse soldaten werd vooral krijgsgevangenschap in de Sovjet-Unie gevreesd.

  • Artikel door Samuel de Korte
  • Geplaatst op 13 juni 2020

Hitler's Housewives

Omschrijving: Tim Heath heeft meerdere boeken geschreven over de ervaringen van Duitse vrouwen in de Tweede Wereldoorlog, zoals 'Hitler’s Girls', 'In Hitler’s Shadow' en 'Women of the Third Reich', waarvan de laatste ook op deze website gerecenseerd is. In deze publicaties worden interviews die de auteur heeft afgenomen openbaar gemaakt. In dit boek gaat hij in op de ervaringen (in diezelfde periode) van vrouwen over wie hij niet eerder heeft geschreven. Door deze publicatie zijn deze interviews nu voor een breder publiek toegankelijk. Prijzenswaardig is dat Tim Heath erin geslaagd is het vertrouwen van de vrouwen te winnen en om op die manier een bijzondere inkijk te krijgen op korte periodes van hun levens.

Titel ISBN  
Vaderskind 9789023493068 recensie
Valhalla Finale 3981008472  
Valour on Juno Beach 189618202X  
Van binnen is alles stuk 9789402600278 recensie
Van Blitz tot niets 9789089541017  
Van boerenakker tot soldatenkerkhof 9789086801466  
Van D-day tot Berlijn 9789022549551 recensie
Van kazemat tot kelderleven 9780908023049 recensie
Van kleermaker tot kapo 9789046823651 recensie
Van kwaad tot onvoorstelbaar erger 9789071809842  
Van landverraders tot goede vaderlanders 9789460037009 recensie
Van Leningrad naar Berlijn. 9059114132  
Van Leningrad tot Berlijn 9789059114135 recensie
Van Market Garden tot Bevrijding 9789081634236  
Van paardenwagen tot tank 9789078071631 recensie
Van Tirpitz tot Kamikazes 9789067075022  
Vanacht varen de Hollanders  
Vanaf de Brug gezien 9789086160303  
Vandaag leven we nog 9789023466901 recensie
Varen rond de wereld in oorlogstijd 9789057304286 recensie
Veel valse hoop 9789045035888 recensie
Veld van eer 9789089680532 recensie
Veldgrauw 9789000365524 recensie
Velikaya Otechestvennaya: Komandarmy 5860901135  
Ver-geet-mij-niet 9789403118208 recensie
Verborgen stad 9789044308730 recensie
Verborgen Vuur 9789461055217  
Verbrechen und Verschwörung: Arthur Nebe 3825853535  
Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg, Zweiter Band 3764808713  
Vercors 1944 9781849086981  
Verdraagtj uch! - van vuistslag tot uitgestoken hand 9789090253152  
Verdreven voor de Atlantikwall 9789462581708 recensie
Verenigd op de grond, daadkrachtig in de lucht 9789089537027  
Vergeten stemmen van de Holocaust 9789022544174 recensie
Verhalen achter de graven op het Brits Militair Kerkhof te Mierlo  
Verleden & Heden No. 18  
Verlies niet de moed 9789023493662 recensie
Verloren in het paradijs 9789045210377 recensie
Verover of vernietig 9032501283  
Verpleegster in de Slag om Arnhem 9789492411495 recensie
Verraad bij ochtendgloren  
Verraad met Sinterklaas 9789401916363 recensie
Verzet 9789461533333  
Verzet & Gezag 9789090330372  
Verzet, de 66 dagen van Baarlo  
Verzetshelden en moffenvrienden 9789460032981 recensie
Verzetsherdenkingskruis 9789014034621  
Verzetsman Gerrit Kastein 1910-1943 9789080271753 recensie
Vesting Vlissingen 9080910414  
Vet oud! Tweede Wereldoorlog 9789045214610 recensie
Victims of Yalta 0552110302  
Victory at Mortain 0700611584  
Victory at Peleliu 9780806141541  
Victory in the West 9781845740580  
Victory in the West 9781845740597  
Vier gelijke stenen 9074274021  
Vier gelijke stenen 9074274021 recensie
Vietnam 9789048827343  
Vijf dagen oorlog in Nederland  
Villers-Bocage 187006707X  
Vinkel 5 jaar in oorlog 1940 - 1945  
Viooltjeshemel 9789463650335 recensie
Vlasov  
Vlasov 5945382504  
Vlasov and the Russian Liberation Movement 0521305454  
Vliegen en Vechten bij de Maas 1940-1945 9789075879193  
Vliegers op de vlucht  
Vliegtuigcrashes en noodlandingen WOII Gemeente Gemert-Bakel  
Vliegtuigen boven "De Hutten"  
Vliegveld Bergen NH 1938-1945 9789075440041  
Vliegvelden in oorlogstijd 97890850  
Vliegvelden in oorlogstijd 9789058756268  
Vlootverhoudingen in het Verre Oosten  
Vlucht 648 9061204771  
Vlucht 648 9789061204770  
Vlucht door de tijd  
Vlucht en repressie  
Vlucht en Verzet 9789033004926  
Vlucht naar de vrijheid 9789074274173 recensie
Vlucht naar Tobroek 9789067901628 recensie
Vlucht uit Renkum 9789082730708 recensie
Vogelvrij 9789023454328 recensie
Voices from D-day 0715322044  
Voices from the Battle of the Bulge 0715319205  
Voinskiye zvania 5703000734  
Volk en Vaderland  
Volk en Vaderland - Fotonieuws - Storm SS - De Zwarte Soldaat - Het Werkende Volk 9060711165  
Von Stauffenberg 9002197306  
Voor de nazi’s geen Jood 9789493028043 recensie
Voor Führer, volk en vaderland 9789077895375  
Voor Führer, volk en vaderland. 907789537X  
Voorbij maar niet verdwenen  
Voormalige concentratiekampen 9789087042660 recensie
Voorzitter van de Joodse Raad 9789057305368 recensie
Voyennoplenniye v SSSR 5884390939  
Vragen die ik kreeg over de Holocaust 9789045036496 recensie
Vriend of Vijand 9050180124  
Vrij spel 9789025437855 recensie
Vrij! 9789024419821  
Vrijwillig naar Auschwitz 9789044631302 recensie
Vrouwen van Vught 9789073978355  
Vught in de Tweede Wereldoorlog 9080156434