TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Purple Heart

De eerste Amerikaanse onderscheiding, de Purple Heart werd in 1787 ingesteld door George Washington. Eerst werd hij toegekend voor moed in de strijd, tegenwoordig wordt hij verleend aan gewonden en posthuum aan gesneuvelden. Wanneer een drager nogmaals gewond raakt, wordt een bos Eikenbladeren aan de onderscheiding toegevoegd.
De onderscheiding bestaat uit een purperen, hartvormige medaille met bronzen randen en in relief de buste van George Washington, gekleed in het uniform van een generaal van het Continentale Leger. Aan de achterzijde staat de inscriptie: "Voor Militaire Verdienste" met de naam van de drager daaronder.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Anderson, Albert00-00-191824-10-1944meer 
Amos, Robert00-00-191724-10-1944meer 
Ames, Godfrey Roland "Roly"04-05-191231-01-1945 
Armstrong, Paul Edward "Tommy"01-04-191706-05-1942 
Actub, Juan 05-05-1942 
Abt, John Bernard "Jack"28-04-192605-05-1945 
Arbuckle, William Nathan28-07-191721-08-1944 
Azur, George Joseph21-03-191917-04-1945 
Armellino, John Ralph21-02-192117-09-2004 
Anderson, Richard C. 22-02-1944 
Aldy, Willie D.02-03-191331-03-1945 
Alco, Dominick J01-04-190721-11-1944 
Akin, Robert Eugene11-01-192617-12-1944 
Akin, John Herbert (Sr.)00-00-191725-02-1945meer 
Akin, John H.19-01-192209-05-1944 
Akin, J. B. "Bill"03-02-192329-03-1945 
Aker, Fred Theador20-08-192017-04-1945 
Agna, Reginald A.24-12-191423-11-1944 
Addy, Floyd E.20-06-191914-06-1944 
Abdo, Edward B.00-00-192420-12-1944 
Ash, Merlin T.30-06-192224-09-1944 
Aho, Eino Raymond28-06-192518-11-1944 
Areklet, Norman John00-00-192221-09-1944 
Allman, Kenneth, W. 25-07-1944meer 
Apap, Charles09-12-1922  
Andrews, Malcolm   
Angerer, Raymond, F.   
Angotti, Anthony, A.   
Anton, Ywlek   
Anderson, Victor, C.   
Anderson, Norman M.   
Anderson, Leslie, G.   
Anderson, Joel, H.   
Anderson, Andrew, E. Jr.   
Amy, Eugene   
Amor, Antonio   
Ames, Robert, E.   
Aragon, Eduardo, A.   
Archuleta, Paul, S.   
Armstrong, Thomas, B.   
Amaral, Joseph, A. Jr.   
Allen, Linwood, T.   
Allen, Edward, L.   
Allen, Edward, E.   
Allegaert, Peter, F.   
Allborty, Jake   
Arndt, James, C.   
Arnold, William M.   
Arrowsmith, Kenneth, J.   
Aungier, John, J. Jr.   
Alford, Fred, S.   
Alevis, George, D.   
Alameda, James, R.   
Ahlgren, Vernon, A.   
Adams, Plaz, P.   
Adams, Homer, A.   
Adams, Gerald, E.   
Adams, Dewey, F.   
Acock, George, L.   
Adams, Charles B. 05-06-1945 
Asmus, George M. 02-03-1945 
Acree, Lloyd Edgar31-07-192012-10-1942 
Atwood, Dayton D.00-00-192225-12-1944 
Ashworth, Wilson P.05-08-191818-04-1945 
Annin III, Robert Edwards30-05-191830-03-1945 
Afflitto, Walter Frank "Flip"18-06-192022-08-1989 
Adler, Samuel L. 20-04-1945 
Abney, Grady00-00-191620-09-1945 
Antonioli, Louis L. 26-03-2005 
Ashman, Charles H. (506th PIR)01-03-192421-05-1945meer 
Alley, James H. "Mo", Jr.20-07-192214-03-2008 
Adamczyk, Michael S. 21-11-1944 
Aho, Edward W.10-10-190631-10-1945 
Aho, Augustus07-10-192020-12-1943 
Abercrombie, Alexander Miller "Alex"07-05-192118-04-1945 
Alterio, Ernest09-06-191228-12-2003meer 
Alexander, Charles Reed13-01-191725-02-1944 
Adams, Curtis09-11-192017-12-1944 
Allen, Walter Henry "Pappy"17-05-191523-04-1951meer 
Ainsworth, Ellen Gertrude09-03-191916-02-1944 
Ahearn, John Littleton30-11-191423-06-2004 
Anderson, Clarence Leland01-12-191308-07-1944 
Axline, Sherman Eugene20-07-192520-09-1944meer 
Averitte, Archie F. 02-09-1944 
Arrison, Robert L.   
Aiello, Vincent J.11-07-192209-11-1944 
Askren, William V. 20-09-1944 
Appleby, Gene J. 17-09-1944 
Apodaca, Juan O.07-04-192519-10-1944 
Anhut, Charles R.00-00-192321-09-1944 
Angeloff, Carl A. 20-09-1944 
Atherton, Roger L. 20-09-1944 
Anderson, Eugene E.16-05-192330-09-1944 
Alfonso, Jafet00-00-191820-09-1944 
Akins, Hugh J. "Rosie"00-00-192304-10-1944 
Austin, Raymond  meer 
Adamkoski, Frank Jr. 17-01-1945 
Allen, Doniphan Monroe "Don"05-08-191129-11-1944 
Ackerman, Harry17-08-191913-04-2015meer 
Acciarito, Benjamin 26-09-1944 
Amey, Herbert R., Jr. 20-11-1943 
Altman, Sidney Joseph (USMC)05-11-191720-06-1998 
Arnold, Daniel A.   
Aitkens, J.V.   
Auman, Joseph Martin (USMC)04-01-192212-11-1942meer 
Arter, Berman Lee (US Army)16-09-191910-10-1987 
Arsenault, Norman (USMC)22-05-192608-07-1944 
Arnold, Herman Franklin (USMC)06-03-192014-09-1942 
Anderson, Elman Adair (USMC)27-05-192303-09-1944meer 
Amerman, Walter Gordon Dr. (US Army)07-11-191928-12-1988meer 
Alvarez, Manuel Lopez (US Army)06-06-192619-09-1944 
Allman, Clifford Lee (USN) 18-02-1945 
Alleman, Virgil Calvin (USAAF)28-10-191312-06-1942meer 
Abernathy, Elmer Paul (USN)14-06-189915-12-1990meer 
Abercrombie, William Warner (USN)24-07-191404-06-1942meer 
Abeles, Afred Beecher (USAF)12-06-192323-01-1945 
Abele, Mannert Lincoln (USN)11-07-190316-08-1942meer 
Abel, Rondo Grayson (USMC)   
Allen, James W. "Jimmy" Jr.05-02-192320-09-1944 
Appell, Francis, R.00-00-190013-01-1945 
Adams, Carlton R.06-04-1908 meer 
Ashburn, James Carlon00-00-192607-03-1945 
Antone, Ferris J. 26-08-1942 
Alva, Fidel25-04-192518-09-1944 
Anderson, Lowell A.19-06-191808-05-1942 
Arnold, Dale F. 07-04-1944 
Anderson, Allan S. 19-03-1944 
Aaron, John 27-11-1944 
Appleby, Gene J.01-09-191417-09-1944 
Atkinson, Robert Edward "Ed"18-03-192029-03-1943meer 
Arnold, Ellis E. (Jr.) 15-12-1942 
Aalbu, Arna O.   
Abbey, Philip D. 09-06-1944 
Abbott, Earl L. "Abby"08-01-191924-01-1945meer 
Abbott, Edgar R. 17-06-1944 
Abbott, William Edwin29-06-192512-12-1944 
Abdallah, John E. "Ed"   
Abraham, Robert "Bob"16-07-191410-03-2004 
Abraham, Rudy J.   
Ackley, William J.01-10-1918 meer 
Adams, Dale F.25-06-191920-09-1944 
Adams, Donald R.20-02-192020-09-1944meer 
Adams, Joe Carol04-06-192415-10-1944 
Adams, Jonathan E., Jr. "Jock"08-09-191720-09-1984 
Adams, Lucian26-10-192231-03-2003meer 
Adler, Philip M.00-00-1914  
Agerholm, Harold Christ29-01-192507-07-1944meer 
Ahad, Iman Marajukin L.09-04-191825-12-1971meer 
Aiello, James Joseph27-08-1912 meer 
Akiyama, Hideo02-07-191210-07-1944 
Albaugh, Daniel S. 20-03-1945 
Albert, Howard 23-12-1943 
Alberts, Phillip 04-02-1945 
Alcantar, Max L.14-12-192125-02-1945 
Alexander, Boyd A. 17-09-1944 
Alexander, Bruce C.10-01-192206-12-1944 
Alexander, John D.   
Alexander, Jr. Charles B.   
Alexander, Mark James23-01-191121-05-2004 
Alexander, Paul Edwin 14-06-1944 
Alexander, Richard D.   
Alexson, Frank 28-07-2016 
Alford, Elwin11-10-192214-06-1942 
Alioto, John02-05-191525-02-1945 
Allan, James D.00-00-192411-04-2012meer 
Alleckson, Theodore A.00-00-191717-07-1942 
Allen, Claude W. 15-11-1944 
Allen, Edgel  meer 
Allen, Francis L. 30-01-1945 
Allen, George A. 10-11-1943 
Allen, John E. Jr. 20-12-1944 
Allen, Robert G. 07-10-1944 
Allmon, Mervin Wilcox   
Alston, Augustus Howard Jr.   
Altig, Orton Thomas14-01-192306-04-1945 
Altomare, Eugene 05-11-1943 
Amaral, George R. 10-07-1943 
Amaral, Noah R   
Ambro, Eugene Allan   
Ambrose, Edmund P. 22-10-1944 
Amiot, George E., Jr.21-11-191231-12-1944 
Anderson, Beauford T. "Andy"06-07-192207-11-1996meer 
Anderson, Burton J. 00-00-1977meer 
Anderson, Dean   
Anderson, James H.00-04-1920  
Anderson, James R. 09-10-1943 
Anderson, John S. 26-03-1945 
Anderson, Maurice Milner18-09-192415-12-2007 
Anderson, Richard Beatty26-06-192101-02-1944meer 
Anderson, Theodore S.   
Andreas, Jack 11-07-1943 
Andres, Anthony F. 21-06-1944 
Androsky, John P. 05-10-1944 
Anker, Leonard A.   
Anthony, Clyde Romain08-10-191507-06-1978 
Antolak, Sylvester10-09-191624-05-1944 
Antrim, Richard Nott17-12-190708-03-1969meer 
Archer, Charles Leroy02-09-191928-03-1987 
Arledge, William H. 06-10-1944 
Armentrout, George C.   
Armstrong Sr., John Leroy "Jack"19-07-192205-09-1954 
Arnold, Lowell Edward21-12-191723-05-1944 
Arnold, Robert D. 12-01-1944 
Arnoult, Carl A.00-00-191801-06-1945meer 
Arrington, Sr, George Howell19-09-191827-05-1994 
Arriola, Vicente M. 28-11-1944 
Ashmore, Vester   
Ashton, Clarence Mcallister14-02-192304-09-2011meer 
Atchison, Mark Dorgan 00-00-1951 
Atchley, John E.00-00-192403-01-1945 
Atkins, Carl Harm22-03-191926-07-2013 
Atkins, George Joseph 20-11-1943 
Atkins, Thomas Eugene05-02-192115-09-1999 
Atkinson, Gerald V. 10-04-1945 
Atlee, William H. 06-06-1944 
Atwood, Dale H. 06-06-1944 
Atwood, Paul B.   
Auck, Thomas W.22-09-192402-02-1945 
Augustine, Alfred Anthony00-00-191400-00-1994 
Aurness, James King26-05-192303-06-2011 
Aurness, James King "Jim"26-05-192303-06-2011meer 
Ayers John E. 19-02-1944 

Bronnen