Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Purple Heart

De eerste Amerikaanse onderscheiding, de Purple Heart werd in 1787 ingesteld door George Washington. Eerst werd hij toegekend voor moed in de strijd, tegenwoordig wordt hij verleend aan gewonden en posthuum aan gesneuvelden. Wanneer een drager nogmaals gewond raakt, wordt een bos Eikenbladeren aan de onderscheiding toegevoegd.
De onderscheiding bestaat uit een purperen, hartvormige medaille met bronzen randen en in relief de buste van George Washington, gekleed in het uniform van een generaal van het Continentale Leger. Aan de achterzijde staat de inscriptie: "Voor Militaire Verdienste" met de naam van de drager daaronder.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Audiffred, Frank Alexander "Cajun Boy", Jr.00-00-192120-12-2019
Ahrens, Edward Henry (USMC)04-11-191908-08-1942meer
Adler, Samuel Ludwig "Sam" (US Army)04-10-191020-04-1945
Apap, Charles09-12-192215-06-1944
Ambro, Eugene Allan16-10-191924-10-1944
Amey, Herbert R., Jr.22-02-191320-11-1943
Adams, Carlton R.06-04-190826-10-1990meer
Allen, Walter Henry "Pappy"17-05-191523-04-1951meer
Axline, Sherman Eugene20-07-192520-09-1944meer
Ashman, Charles H.01-03-192421-05-1945meer
Allman, Kenneth, W. 25-07-1944meer
Allen, Leroy E. 11-09-1944
Albaugh, Daniel S.00-00-192620-03-1945
Acheson, Robert B.25-01-191222-01-1982meer
Aiello, James Joseph27-08-191202-03-1996meer
Arriola, Vicente M. 28-11-1944
Aurness, James King "Jim"26-05-192303-06-2011meer
Allworth, Edward Christopher06-07-189524-06-1966meer
Adkison, Joseph Bernard04-01-189223-05-1965
Adamczyk, Michael S.04-08-190821-11-1944
Austin, Raymond  meer
Auman, Joseph Martin04-01-192212-11-1942meer
Abercrombie, William Warner24-07-191404-06-1942meer
Alison, John Richardson (Johnny)21-11-191206-06-2011meer
Anderson, Albert00-00-191824-10-1944meer
Amos, Robert00-00-191724-10-1944meer
Ames, Godfrey Roland "Roly"04-05-191231-01-1945
Armstrong, Paul Edward "Tommy"01-04-191706-05-1942
Actub, Juan 05-05-1942
Abt, John Bernard "Jack"28-04-192605-05-1945
Arbuckle, William Nathan28-07-191721-08-1944
Azur, George Joseph21-03-191917-04-1945
Armellino, John Ralph21-02-192117-09-2004
Anderson, Richard C. 22-02-1944
Aldy, Willie D.02-03-191331-03-1945
Alco, Dominick J01-04-190721-11-1944
Akin, Robert Eugene11-01-192617-12-1944
Akin, John Herbert (Sr.)00-00-191725-02-1945meer
Akin, John H.19-01-192209-05-1944
Akin, J. B. "Bill"03-02-192329-03-1945
Aker, Fred Theador20-08-192017-04-1945
Agna, Reginald A.24-12-191423-11-1944
Addy, Floyd E.20-06-191914-06-1944
Abdo, Edward B.00-00-192420-12-1944
Ash, Merlin T.30-06-192224-09-1944
Aho, Eino Raymond28-06-192518-11-1944
Areklet, Norman John00-00-192221-09-1944
Andrews, Malcolm  
Angerer, Raymond, F.  
Angotti, Anthony, A.  
Anton, Ywlek  
Anderson, Victor, C.  
Anderson, Norman M.  
Anderson, Leslie, G.  
Anderson, Joel, H.  
Anderson, Andrew, E. Jr.  
Amy, Eugene  
Amor, Antonio  
Ames, Robert, E.  
Aragon, Eduardo, A.  
Archuleta, Paul, S.  
Armstrong, Thomas, B.  
Amaral, Joseph, A. Jr.  
Allen, Linwood, T.  
Allen, Edward, L.  
Allen, Edward, E.  
Allegaert, Peter, F.  
Allborty, Jake  
Arndt, James, C.  
Arnold, William M.  
Arrowsmith, Kenneth, J.  
Aungier, John, J. Jr.  
Alford, Fred, S.  
Alevis, George, D.  
Alameda, James, R.  
Ahlgren, Vernon, A.  
Adams, Plaz, P.  
Adams, Homer, A.  
Adams, Gerald, E.  
Adams, Dewey, F.  
Acock, George, L.  
Adams, Charles B. 05-06-1945
Asmus, George M. 02-03-1945
Acree, Lloyd Edgar31-07-192012-10-1942
Atwood, Dayton D.00-00-192225-12-1944
Ashworth, Wilson P.05-08-191818-04-1945
Annin III, Robert Edwards30-05-191830-03-1945
Afflitto, Walter Frank "Flip"18-06-192022-08-1989
Abney, Grady00-00-191620-09-1945
Antonioli, Louis L. 26-03-2005
Alley, James H. "Mo", Jr.20-07-192214-03-2008
Aho, Edward W.10-10-190631-10-1945
Aho, Augustus07-10-192020-12-1943
Abercrombie, Alexander Miller "Alex"07-05-192118-04-1945
Alterio, Ernest09-06-191228-12-2003meer
Alexander, Charles Reed13-01-191725-02-1944
Adams, Curtis09-11-192017-12-1944
Ainsworth, Ellen Gertrude09-03-191916-02-1944
Ahearn, John Littleton30-11-191423-06-2004
Anderson, Clarence Leland01-12-191308-07-1944
Averitte, Archie F. 02-09-1944
Arrison, Robert L.  
Aiello, Vincent J.11-07-192209-11-1944
Askren, William V. 20-09-1944
Appleby, Gene J. 17-09-1944
Apodaca, Juan O.07-04-192519-10-1944
Anhut, Charles R.00-00-192321-09-1944
Angeloff, Carl A. 20-09-1944
Atherton, Roger L. 20-09-1944
Anderson, Eugene E.16-05-192330-09-1944
Alfonso, Jafet00-00-191820-09-1944
Akins, Hugh J. "Rosie"00-00-192304-10-1944
Adamkoski, Frank Jr. 17-01-1945
Allen, Doniphan Monroe "Don"05-08-191129-11-1944
Ackerman, Harry17-08-191913-04-2015meer
Acciarito, Benjamin 26-09-1944
Altman, Sidney Joseph (USMC)05-11-191720-06-1998
Arnold, Daniel A.  
Aitkens, J.V.  
Arter, Berman Lee (US Army)16-09-191910-10-1987
Arsenault, Norman (USMC)22-05-192608-07-1944
Arnold, Herman Franklin (USMC)06-03-192014-09-1942
Anderson, Elman Adair (USMC)27-05-192303-09-1944meer
Amerman, Walter Gordon Dr. (US Army)07-11-191928-12-1988meer
Alvarez, Manuel Lopez (US Army)06-06-192619-09-1944
Allman, Clifford Lee (USN) 18-02-1945
Alleman, Virgil Calvin (USAAF)28-10-191312-06-1942meer
Abernathy, Elmer Paul (USN)14-06-189915-12-1990meer
Abeles, Afred Beecher (USAF)12-06-192323-01-1945
Abele, Mannert Lincoln (USN)11-07-190316-08-1942meer
Abel, Rondo Grayson (USMC)  
Allen, James W. "Jimmy" Jr.05-02-192320-09-1944
Appell, Francis, R.00-00-190013-01-1945
Ashburn, James Carlon00-00-192607-03-1945
Antone, Ferris J. 26-08-1942
Alva, Fidel25-04-192518-09-1944
Anderson, Lowell A.19-06-191808-05-1942
Arnold, Dale F. 07-04-1944
Anderson, Allan S. 19-03-1944
Aaron, John 27-11-1944
Appleby, Gene J.01-09-191417-09-1944
Atkinson, Robert Edward "Ed"18-03-192029-03-1943meer
Arnold, Ellis E. (Jr.) 15-12-1942
Aalbu, Arna O.  
Abbey, Philip D. 09-06-1944
Abbott, Earl L. "Abby"08-01-191924-01-1945meer
Abbott, Edgar R. 17-06-1944
Abbott, William Edwin29-06-192512-12-1944
Abdallah, John E. "Ed"  
Abraham, Robert "Bob"16-07-191410-03-2004
Abraham, Rudy J.  
Ackley, William J.01-10-1918 meer
Adams, Dale F.25-06-191920-09-1944
Adams, Donald R.20-02-192020-09-1944meer
Adams, Joe Carol04-06-192415-10-1944
Adams, Jonathan E., Jr. "Jock"08-09-191720-09-1984
Adams, Lucian26-10-192231-03-2003meer
Adler, Philip M.00-00-1914 
Agerholm, Harold Christ29-01-192507-07-1944meer
Ahad, Iman Marajukin L.09-04-191825-12-1971meer
Akiyama, Hideo02-07-191210-07-1944
Albert, Howard 23-12-1943
Alberts, Phillip 04-02-1945
Alcantar, Max L.14-12-192125-02-1945
Alexander, Boyd A. 17-09-1944
Alexander, Bruce C.10-01-192206-12-1944
Alexander, John D.  
Alexander, Jr. Charles B.  
Alexander, Mark James23-01-191121-05-2004
Alexander, Paul Edwin 14-06-1944
Alexander, Richard D.  
Alexson, Frank 28-07-2016
Alford, Elwin11-10-192214-06-1942
Alioto, John02-05-191525-02-1945
Allan, James D.00-00-192411-04-2012meer
Alleckson, Theodore A.00-00-191717-07-1942
Allen, Claude W. 15-11-1944
Allen, Edgel  meer
Allen, Francis L. 30-01-1945
Allen, George A. 10-11-1943
Allen, John E. Jr. 20-12-1944
Allen, Robert G. 07-10-1944
Allmon, Mervin Wilcox  
Alston, Augustus Howard Jr.  
Altig, Orton Thomas14-01-192306-04-1945
Altomare, Eugene 05-11-1943
Amaral, George R. 10-07-1943
Amaral, Noah R  
Ambrose, Edmund P. 22-10-1944
Amiot, George E., Jr.21-11-191231-12-1944
Anderson, Beauford T. "Andy"06-07-192207-11-1996meer
Anderson, Burton J. 00-00-1977meer
Anderson, Dean  
Anderson, James H.00-04-1920 
Anderson, James R. 09-10-1943
Anderson, John S. 26-03-1945
Anderson, Maurice Milner18-09-192415-12-2007
Anderson, Richard Beatty26-06-192101-02-1944meer
Anderson, Theodore S.  
Andreas, Jack 11-07-1943
Andres, Anthony F. 21-06-1944
Androsky, John P. 05-10-1944
Anker, Leonard A.  
Anthony, Clyde Romain08-10-191507-06-1978
Antolak, Sylvester10-09-191624-05-1944
Antrim, Richard Nott17-12-190708-03-1969meer
Archer, Charles Leroy02-09-191928-03-1987
Arledge, William H. 06-10-1944
Armentrout, George C.  
Armstrong Sr., John Leroy "Jack"19-07-192205-09-1954
Arnold, Lowell Edward21-12-191723-05-1944
Arnold, Robert D. 12-01-1944
Arnoult, Carl A.00-00-191801-06-1945meer
Arrington, Sr, George Howell19-09-191827-05-1994
Ashmore, Vester  
Ashton, Clarence Mcallister14-02-192304-09-2011meer
Atchison, Mark Dorgan 00-00-1951
Atchley, John E.00-00-192403-01-1945
Atkins, Carl Harm22-03-191926-07-2013
Atkins, George Joseph 20-11-1943
Atkins, Thomas Eugene05-02-192115-09-1999
Atkinson, Gerald V. 10-04-1945
Atlee, William H. 06-06-1944
Atwood, Dale H. 06-06-1944
Atwood, Paul B.  
Auck, Thomas W.22-09-192402-02-1945
Augustine, Alfred Anthony00-00-191400-00-1994
Ayers John E. 19-02-1944

Bronnen