Op ontdekkingsreis naar historische bezienswaardigheden? Download de TracesOfWar-app direct in Google Play of in de Apple App Store.

Purple Heart

De eerste Amerikaanse onderscheiding, de Purple Heart werd in 1787 ingesteld door George Washington. Eerst werd hij toegekend voor moed in de strijd, tegenwoordig wordt hij verleend aan gewonden en posthuum aan gesneuvelden. Wanneer een drager nogmaals gewond raakt, wordt een bos Eikenbladeren aan de onderscheiding toegevoegd.
De onderscheiding bestaat uit een purperen, hartvormige medaille met bronzen randen en in relief de buste van George Washington, gekleed in het uniform van een generaal van het Continentale Leger. Aan de achterzijde staat de inscriptie: "Voor Militaire Verdienste" met de naam van de drager daaronder.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Aalbu, Arna O.  
Aaron, John 27-11-1944
Abbey, Philip D. 09-06-1944
Abbott, Edgar R. 17-06-1944
Abdallah, John E. "Ed"  
Abel, Rondo Grayson (USMC)  
Abraham, Rudy J.  
Acciarito, Benjamin 26-09-1944
Acock, George, L.  
Actub, Juan 05-05-1942
Adamkoski, Frank Jr. 17-01-1945
Adams, Charles B. 05-06-1945
Adams, Dewey, F.  
Adams, Gerald, E.  
Adams, Homer, A.  
Adams, Plaz, P.  
Ahlgren, Vernon, A.  
Aitkens, J.V.  
Alameda, James, R.  
Albert, Howard 23-12-1943
Alberts, Phillip 04-02-1945
Alevis, George, D.  
Alexander, Boyd A. 17-09-1944
Alexander, John D.  
Alexander, Jr. Charles B.  
Alexander, Paul Edwin 14-06-1944
Alexander, Richard D.  
Alexson, Frank 28-07-2016
Alford, Fred, S.  
Allborty, Jake  
Allegaert, Peter, F.  
Allen, Claude W. 15-11-1944
Allen, Edgel  meer
Allen, Edward, E.  
Allen, Edward, L.  
Allen, Francis L. 30-01-1945
Allen, George A. 10-11-1943
Allen, John E. Jr. 20-12-1944
Allen, Leroy E. 11-09-1944
Allen, Linwood, T.  
Allen, Robert G. 07-10-1944
Allman, Clifford Lee (USN) 18-02-1945
Allman, Kenneth, W. 25-07-1944meer
Allmon, Mervin Wilcox  
Alston, Augustus Howard Jr.  
Altomare, Eugene 05-11-1943
Amaral, George R. 10-07-1943
Amaral, Joseph, A. Jr.  
Amaral, Noah R  
Ambrose, Edmund P. 22-10-1944
Ames, Robert, E.  
Amor, Antonio  
Amy, Eugene  
Anderson, Allan S. 19-03-1944
Anderson, Andrew, E. Jr.  
Anderson, Burton J. 00-00-1977meer
Anderson, Dean  
Anderson, James R. 09-10-1943
Anderson, Joel, H.  
Anderson, John S. 26-03-1945
Anderson, Leslie, G.  
Anderson, Norman M.  
Anderson, Richard C. 22-02-1944
Anderson, Theodore S.  
Anderson, Victor, C.  
Andreas, Jack 11-07-1943
Andres, Anthony F. 21-06-1944
Andrews, Malcolm  
Androsky, John P. 05-10-1944
Angeloff, Carl A. 20-09-1944
Angerer, Raymond, F.  
Angotti, Anthony, A.  
Anker, Leonard A.  
Anton, Ywlek  
Antone, Ferris J. 26-08-1942
Antonioli, Louis L. 26-03-2005
Appleby, Gene J. 17-09-1944
Aragon, Eduardo, A.  
Archuleta, Paul, S.  
Arledge, William H. 06-10-1944
Armentrout, George C.  
Armstrong, Thomas, B.  
Arndt, James, C.  
Arnold, Dale F. 07-04-1944
Arnold, Daniel A.  
Arnold, Ellis E. (Jr.) 15-12-1942
Arnold, Robert D. 12-01-1944
Arnold, William M.  
Arriola, Vicente M. 28-11-1944
Arrison, Robert L.  
Arrowsmith, Kenneth, J.  
Ashmore, Vester  
Askren, William V. 20-09-1944
Asmus, George M. 02-03-1945
Atchison, Mark Dorgan 00-00-1951
Atherton, Roger L. 20-09-1944
Atkins, George Joseph 20-11-1943
Atkinson, Gerald V. 10-04-1945
Atlee, William H. 06-06-1944
Atwood, Dale H. 06-06-1944
Atwood, Paul B.  
Aungier, John, J. Jr.  
Austin, Raymond  meer
Averitte, Archie F. 02-09-1944
Ayers John E. 19-02-1944
Adkison, Joseph Bernard04-01-189223-05-1965
Allworth, Edward Christopher06-07-189524-06-1966meer
Abernathy, Elmer Paul (USN)14-06-189915-12-1990meer
Appell, Francis, R.00-00-190013-01-1945
Abele, Mannert Lincoln (USN)11-07-190316-08-1942meer
Aho, Edward W.10-10-190631-10-1945
Alco, Dominick J01-04-190721-11-1944
Antrim, Richard Nott17-12-190708-03-1969meer
Adams, Carlton R.06-04-190826-10-1990meer
Adamczyk, Michael S.04-08-190821-11-1944
Adler, Samuel Ludwig "Sam" (US Army)04-10-191020-04-1945
Alexander, Mark James23-01-191121-05-2004
Allen, Doniphan Monroe "Don"05-08-191129-11-1944
Acheson, Robert B.25-01-191222-01-1982meer
Ames, Godfrey Roland "Roly"04-05-191231-01-1945
Alterio, Ernest09-06-191228-12-2003meer
Akiyama, Hideo02-07-191210-07-1944
Aiello, James Joseph27-08-191202-03-1996meer
Alison, John Richardson (Johnny)21-11-191206-06-2011meer
Amiot, George E., Jr.21-11-191231-12-1944
Amey, Herbert R., Jr.22-02-191320-11-1943
Aldy, Willie D.02-03-191331-03-1945
Alleman, Virgil Calvin (USAAF)28-10-191312-06-1942meer
Anderson, Clarence Leland01-12-191308-07-1944
Adler, Philip M.00-00-1914 
Augustine, Alfred Anthony00-00-191400-00-1994
Abraham, Robert "Bob"16-07-191410-03-2004
Abercrombie, William Warner24-07-191404-06-1942meer
Appleby, Gene J.01-09-191417-09-1944
Ahearn, John Littleton30-11-191423-06-2004
Agna, Reginald A.24-12-191423-11-1944
Alioto, John02-05-191525-02-1945
Allen, Walter Henry "Pappy"17-05-191523-04-1951meer
Anthony, Clyde Romain08-10-191507-06-1978
Abney, Grady00-00-191620-09-1945
Antolak, Sylvester10-09-191624-05-1944
Akin, John Herbert (Sr.)00-00-191725-02-1945meer
Alleckson, Theodore A.00-00-191717-07-1942
Amos, Robert00-00-191724-10-1944meer
Alexander, Charles Reed13-01-191725-02-1944
Armstrong, Paul Edward "Tommy"01-04-191706-05-1942
Arbuckle, William Nathan28-07-191721-08-1944
Adams, Jonathan E., Jr. "Jock"08-09-191720-09-1984
Altman, Sidney Joseph (USMC)05-11-191720-06-1998
Arnold, Lowell Edward21-12-191723-05-1944
Alfonso, Jafet00-00-191820-09-1944
Anderson, Albert00-00-191824-10-1944meer
Arnoult, Carl A.00-00-191801-06-1945meer
Ahad, Iman Marajukin L.09-04-191825-12-1971meer
Annin III, Robert Edwards30-05-191830-03-1945
Anderson, Lowell A.19-06-191808-05-1942
Ashworth, Wilson P.05-08-191818-04-1945
Arrington, Sr, George Howell19-09-191827-05-1994
Ackley, William J.01-10-1918 meer
Abbott, Earl L. "Abby"08-01-191924-01-1945meer
Ainsworth, Ellen Gertrude09-03-191916-02-1944
Azur, George Joseph21-03-191917-04-1945
Atkins, Carl Harm22-03-191926-07-2013
Addy, Floyd E.20-06-191914-06-1944
Adams, Dale F.25-06-191920-09-1944
Ackerman, Harry17-08-191913-04-2015meer
Archer, Charles Leroy02-09-191928-03-1987
Arter, Berman Lee (US Army)16-09-191910-10-1987
Ambro, Eugene Allan16-10-191924-10-1944
Ahrens, Edward Henry (USMC)04-11-191908-08-1942meer
Amerman, Walter Gordon Dr. (US Army)07-11-191928-12-1988meer
Adams, Donald R.20-02-192020-09-1944meer
Arnold, Herman Franklin (USMC)06-03-192014-09-1942
Atkinson, Robert Edward "Ed"18-03-192029-03-1943meer
Anderson, James H.00-04-1920 
Afflitto, Walter Frank "Flip"18-06-192022-08-1989
Acree, Lloyd Edgar31-07-192012-10-1942
Aker, Fred Theador20-08-192017-04-1945
Aho, Augustus07-10-192020-12-1943
Adams, Curtis09-11-192017-12-1944
Audiffred, Frank Alexander "Cajun Boy", Jr.00-00-192120-12-2019
Atkins, Thomas Eugene05-02-192115-09-1999
Armellino, John Ralph21-02-192117-09-2004
Abercrombie, Alexander Miller "Alex"07-05-192118-04-1945
Anderson, Richard Beatty26-06-192101-02-1944meer
Alcantar, Max L.14-12-192125-02-1945
Areklet, Norman John00-00-192221-09-1944
Atwood, Dayton D.00-00-192225-12-1944
Auman, Joseph Martin04-01-192212-11-1942meer
Alexander, Bruce C.10-01-192206-12-1944
Akin, John H.19-01-192209-05-1944
Ash, Merlin T.30-06-192224-09-1944
Anderson, Beauford T. "Andy"06-07-192207-11-1996meer
Aiello, Vincent J.11-07-192209-11-1944
Armstrong Sr., John Leroy "Jack"19-07-192205-09-1954
Alley, James H. "Mo", Jr.20-07-192214-03-2008
Alford, Elwin11-10-192214-06-1942
Adams, Lucian26-10-192231-03-2003meer
Apap, Charles09-12-192215-06-1944
Akins, Hugh J. "Rosie"00-00-192304-10-1944
Anhut, Charles R.00-00-192321-09-1944
Altig, Orton Thomas14-01-192306-04-1945
Akin, J. B. "Bill"03-02-192329-03-1945
Allen, James W. "Jimmy" Jr.05-02-192320-09-1944
Ashton, Clarence Mcallister14-02-192304-09-2011meer
Anderson, Eugene E.16-05-192330-09-1944
Aurness, James King "Jim"26-05-192303-06-2011meer
Anderson, Elman Adair (USMC)27-05-192303-09-1944meer
Abeles, Afred Beecher (USAF)12-06-192323-01-1945
Abdo, Edward B.00-00-192420-12-1944
Allan, James D.00-00-192411-04-2012meer
Atchley, John E.00-00-192403-01-1945
Ashman, Charles H.01-03-192421-05-1945meer
Adams, Joe Carol04-06-192415-10-1944
Anderson, Maurice Milner18-09-192415-12-2007
Auck, Thomas W.22-09-192402-02-1945
Agerholm, Harold Christ29-01-192507-07-1944meer
Apodaca, Juan O.07-04-192519-10-1944
Alva, Fidel25-04-192518-09-1944
Aho, Eino Raymond28-06-192518-11-1944
Abbott, William Edwin29-06-192512-12-1944
Axline, Sherman Eugene20-07-192520-09-1944meer
Albaugh, Daniel S.00-00-192620-03-1945
Ashburn, James Carlon00-00-192607-03-1945
Akin, Robert Eugene11-01-192617-12-1944
Abt, John Bernard "Jack"28-04-192605-05-1945
Arsenault, Norman (USMC)22-05-192608-07-1944
Alvarez, Manuel Lopez (US Army)06-06-192619-09-1944

Bronnen