TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

De OBdW heeft de uitreiking van het Ridderkruis bij het IJzeren Kruis wegens "speciale diensten tijdens leiding van troepen" uitgesteld, en derhalve tijdelijk geblokkeerd, van 3 augustus 1940 tot 16 maart 1941.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Pabst, Karl25-11-191400-06-1944 
Pabst, Karl02-04-191407-05-1985 
Pacher, Alois25-04-191001-05-1945meer 
Packebusch, Karl27-11-188825-10-1967 
Pade, Gerhard21-06-191220-10-1983 
Paege, Arno05-12-191510-09-2000 
Paegelow, Otto04-12-190411-09-1982 
Paepcke, Heinrich11-12-191017-10-1942 
Paetow, Heinz26-07-191426-09-1996 
Paetsch, Otto03-08-190916-03-1945 
Pagel, Georg09-07-192113-08-1993 
Palaghita, Ioan13-02-189909-05-1943 
Paletta, Harry29-08-192217-11-1944 
Palmgreen, Karl02-09-189116-09-1970meer 
Pampus, Ferdinand20-10-191413-02-1942 
Pandel, Alfred13-07-191820-10-1943 
Panknin, Herbert27-12-191315-03-2001 
Pankow, Georg23-11-191306-08-2001 
Pankow, Werner (WH-Infanterie-Regiment 151)02-02-189706-09-1980 
Pannier, Rudolf10-07-189719-08-1978meer 
Pannwitz, von, Helmuth14-10-189816-01-1947meer 
Panse, Werner19-12-192123-06-1995meer 
Pantel, Kurt25-11-191023-05-1942 
Pantzlaff, Dr.jur., Karl03-08-189812-03-1955 
Panusch, Peter14-10-1918  
Panzenhagen, Albert19-05-189906-08-1982 
Papas, Fred15-05-192102-12-1984 
Pape, Günther14-07-190721-01-1986 
Pape, Kurt-Albert12-05-191707-07-1943 
Pape, Walter20-11-191427-06-1989 
Pape, Werner (WH-Gren.Rgt. 209)14-06-190900-00-1981 
Papesch, Josef23-02-191914-02-2005meer 
Papst, Kurt25-06-191810-03-1944 
Papst, Gerhard23-07-191212-02-1945 
Pardon, Wilhelm "Willi"29-09-192005-04-1945 
Parisius, Heinrich06-07-191011-02-1945 
Paschke, Werner17-09-192003-01-2009 
Pasold, Heinrich30-09-191720-10-1994 
Passegger, Hans24-07-192017-03-2001 
Pasternack, Eberhard25-11-191415-12-1996 
Pasternak, Arthur21-08-191715-09-1944 
Patry, Walter15-04-191722-01-1945 
Patuschka, Dr., Horst22-05-191206-03-1943 
Paukner, Ernst04-09-191915-06-2013 
Paul, Friedrich-Karl31-01-190901-05-1998 
Paul, Hugo01-02-191312-03-1993meer 
Paul, Karl23-07-191203-09-1944 
Paul, Wilhelm07-11-191419-11-1983 
Pauls, Rolf26-08-191504-05-2002 
Pauls, Werner12-01-190223-11-1941 
Paulsen, Karl-August23-01-191517-06-2007 
Paulus, Dr.rer.pol., Walter02-01-191113-01-1987meer 
Paulus, Friedrich Wilhelm Ernst23-09-189001-02-1957meer 
Paulussen, Heinz23-01-192007-09-1943 
Pausinger, Joseph05-12-189008-04-1973 
Peek, Wilhelm12-03-191823-10-1944 
Peichl, Adolf08-12-191704-06-1969meer 
Pein, Friedrich20-10-191514-02-1975 
Peiper, Joachim30-01-191514-07-1976meer 
Peitsch, Herbert26-01-192630-07-1944 
Peitsmeyer, Wolfdietrich16-04-191410-12-1942 
Pekrun, Dieter15-07-191718-07-2005 
Pellengahr, Richard Johannes19-08-188309-10-1964meer 
Peltz, Dietrich09-06-191410-08-2001meer 
Pelz, Erich05-04-1915  
Pelzer, Jakob03-09-191902-09-1942 
Pemsel, Max-Josef15-01-189730-06-1985meer 
Penkert, Oskar01-07-191326-04-1962 
Penth, Paul03-03-1894 meer 
Pentzien, Hans08-07-191403-05-2007 
Pergande, Werner02-02-191214-04-1994 
Persson, Joachim18-03-191725-02-1944 
Pesch, Erwin06-04-191816-04-1984 
Peschel, Georg30-05-191712-10-2011 
Peschel, Rudolf (WH-Inf.Rgt. 163)21-04-189430-06-1944 
Peschke, Gustav Theodor07-05-190910-12-1943 
Peschke, Otto01-02-191612-06-2007 
Pestke, Hans-Gotthard17-06-191430-04-2001meer 
Pete-Nemeth, Ernst12-10-190814-02-1993 
Peteani, Josef18-08-191804-09-1942 
Peter, Erich19-09-192025-04-1945meer 
Peter, Gerhard12-02-191504-06-1998 
Peter, Ritter und Elder von, Wilhelm27-01-189926-09-1941 
Peter, Rudolf01-12-192305-10-2019 
Peterburs, Hans09-10-191211-01-1944meer 
Petereit, Max-Eugen19-06-191929-09-1942meer 
Peterhänsel, Horst-Egon06-12-191328-07-2000 
Petermann, Erich14-02-191418-09-1942meer 
Petermann, Viktor26-05-191619-05-2001meer 
Peters, Josef Richard20-02-192011-12-2004 
Peters, Karl02-01-191412-12-1954 
Peters, Kurd (WL-Aufklärungsgruppe 22)07-08-191424-07-1957 
Peters, Reinhard13-01-192214-04-1992 
Peters, Alfred   
Peters, Werner27-12-191424-08-1944 
Petersdorff, von, Horst30-12-189212-07-1962 
Petersdorff, von, Manfred02-06-190422-05-1986 
Petersen, Edgar26-04-190410-06-1986 
Petersen, Fritz29-11-190901-09-1946 
Petersen, Heinrich (7. Ubootsflottille)03-11-190206-06-1963 
Petersen, Heinrich (Infanterie-Regiment 184)23-09-191107-08-1943 
Petersen, Heinrich (SS-Gebirgsjäger-Regiment 1)31-03-190409-05-1945 
Petersen, Karl-August26-05-191223-11-1980 
Petersen, Otto02-09-191213-03-1980 
Petersen, Rudolf15-05-190502-01-1983meer 
Petershagen, Rudolf04-06-190113-04-1969 
Peterson, Georg   
Petzold, Ernst06-08-191420-04-1999 
Petzold, Joachim26-02-191323-07-1991meer 
Pfaffendorf, Armin16-11-191918-01-1944 
Pfalzgraf, Oskar09-12-190127-03-1976 
Pfannkuche, Karl28-09-190915-12-1981 
Pfattischer, Josef24-02-192030-01-2012meer 
Pfau, Otto28-12-192100-03-1945 
Pfeffer, Max Heinrich Wilhelm07-06-188331-12-1955meer 
Pfeffer-Wildenbruch, Karl12-06-188829-01-1971meer 
Pfeifer, Hans-Hellmuth18-02-189422-04-1945meer 
Pfeiffer, Dr., Georg05-05-189028-06-1944meer 
Pfeiffer, Franz (WH-Gebirgsjäger)23-10-190720-11-1994meer 
Pfeiffer, Hans16-02-191701-05-1976 
Pfeiffer, Hellmut04-06-191512-11-1942 
Pfeiffer, Horst28-07-191520-12-1992 
Pfeiffer, Johannes08-12-191626-12-1994 
Pfeiffer, Karl21-01-191529-12-1990 
Pfeil, John Hermann Otto (Gren.Rgt. 80)09-12-191313-02-1944meer 
Pfenning, Herbert12-05-1913  
Pfeuffer, Arno14-01-190810-11-1992 
Pfitzer, Werner07-08-191321-11-1996 
Pfitzner, Heinz29-04-191512-01-1997 
Pfizenmayer, Paul13-02-191309-03-1984 
Pflanz, Rudolf01-07-191431-07-1942meer 
Pflieger, Kurt (Generalleutnant)18-05-189013-09-1958meer 
Pflugbeil, Johann24-08-188221-10-1951meer 
Pflugbeil, Kurt Leopold09-05-189031-05-1955meer 
Pfreudtner, Karl15-04-191203-07-1944 
Pfuhlstein, von, Alexander17-12-189920-12-1976 
Pfühl, Heinz24-11-191122-12-1978 
Pförtner, Helmut22-04-191328-02-1943 
Philipp, Christian03-09-189316-10-1963meer 
Philipp, Ernst-Georg Kurt13-10-191216-03-2005 
Philipp, Hans (Jagdgeschwader 54)17-03-191708-10-1943meer 
Philipp, Hans-Otto16-02-189810-12-1952 
Philipp, Wilhelm31-01-191610-01-1986 
Philippi, Alfred03-08-190315-06-1994 
Philippi, Karl22-04-189430-10-1941 
Philipps, Karl08-05-192005-05-1982 
Philipps, Wilhelm29-07-189413-02-1971meer 
Phleps, Artur Gustav Martin29-11-188121-09-1944meer 
Phoenix, Harry03-01-191321-12-1999meer 
Pichler, Johann15-12-191216-02-1995 
Picht, Alfred10-01-191416-12-1978 
Pick, Gerhard Otto17-11-191011-05-1987meer 
Picker, Egbert15-02-189527-03-1960meer 
Pickert, Wolfgang Friedrich Wilhelm Siegfried03-02-189719-07-1984meer 
Picus, Karl20-11-191604-07-1997 
Piechulla, Alois21-06-192126-01-1990 
Piefer, Friedrich18-01-191417-02-1986meer 
Piehler, Franz07-10-191307-12-1994 
Piekenbrock, Hans03-10-189316-12-1959meer 
Pielmeier, Hans10-11-191525-10-1993 
Piening, Adolf Cornelius16-09-191015-05-1984 
Pieper, Claus13-01-191107-02-1975 
Pieper, Heinz (Grenadier-Regiment)20-02-191716-01-1943 
Pieper, Heinz (Panzerjäger-Abteilung 19)25-07-191607-09-1943 
Pieper, Willi (Grenadier-Regiment 478)30-10-191213-07-1943 
Pietsch, Werner21-08-191208-02-1956 
Pietschmann, August22-02-191523-04-2004 
Pietzonka, Erich04-10-190618-12-1989meer 
Piffer, Anton-Rudolf "Toni"16-05-191817-06-1944 
Pikrot, Hans13-09-191911-03-1986 
Pilarski, Hubert19-10-191305-10-1996 
Pilat, Karl-Emil12-12-190405-07-1944 
Pilz, Walter10-11-191921-01-1996 
Pingel, Rolf01-10-191304-04-2000 
Pinkepank, Georg Gustav Albert Willi18-12-190724-11-1979meer 
Pintschovius, Johannes "Hans"03-02-190424-01-1945 
Pipan, Arthur05-12-191901-08-2009meer 
Pirch, Wilhelm17-04-191503-10-1976meer 
Pirhofer, Ernst   
Pirner, Karl14-11-191313-03-1943 
Piske, Herbert22-11-192104-06-2010 
Pitsch, Walter13-06-192029-07-2005 
Pitschmann, Karl20-08-191719-03-1944 
Pittschellis, Adolf Hans28-10-191426-01-1945meer 
Pizala, Josef28-05-191114-10-1941 
Placzek, Franz05-11-191417-03-1977 
Planitz, Edler von der, Max28-03-190323-10-1990 
Plapper, Albert13-04-192628-01-1945 
Plato, von, Anton-Detlev06-06-191012-10-2001 
Platta, Reinhold01-09-190904-02-1945 
Platz, Hubert05-07-191121-05-1988meer 
Platzer, Friedrich26-10-191416-03-1942 
Plein, Josef02-09-190920-03-1945 
Pleiss, Gerhard02-04-191517-11-1941 
Plenzat, Kurt17-01-191417-11-1998 
Plesch, Hans26-02-190517-05-1985 
Plettenberg, Graf von, Georg11-07-191829-07-1980 
Plettner, Erich19-07-190913-11-1991 
Plewig, Waldemar06-01-191110-09-1983 
Pleß, Helmut02-11-191825-12-1999meer 
Plikat, Fritz25-06-191806-12-1982 
Plinzner, Peter-Paul19-12-191517-10-1941 
Pliska, Fritz20-12-191528-08-1995meer 
Plocher, Hermann05-01-190108-12-1980meer 
Plümer, Friedrich-Hans24-06-191720-11-1993 
Plöger, Karl-Heinrich27-04-191405-04-1996 
Plöntzke, Werner24-02-192526-09-1988 
Pochat, Karl-August28-10-189730-06-1942 
Podehl, Erich05-11-191126-10-2008 
Podrasa, Reinhold14-03-192131-07-2011 
Poehlmann, Hermann30-03-191503-10-2002 
Poel, Gustav Artur Eduard Johann02-08-191716-01-2009meer 
Poel, Gerhard07-02-188608-08-1947 
Poerschke, Fritz02-07-190410-12-1971 
Pohl, Eberhard23-11-190816-04-1997 
Pohl, Franz (Grenadier-Regiment 220)15-03-192106-02-2003 
Pohl, Ritter von, Max15-04-189326-07-1951 
Pohl, Günther15-11-190908-11-1968 
Pohlmann, Wilhelm (FBB)08-09-191410-10-1943 
Pohris, [Dr.] Heinrich26-09-192216-07-1989 
Polack, Dr.rer.pol., Fritz22-10-189206-04-1956 
Polewacz, Harry31-03-190912-01-1943meer 
Poll, Matthias26-12-191920-09-1945 
Pollak, Johann07-06-192201-04-1944 
Pollmann, Othmar (Grenadier-Regiment 481)25-09-191711-09-1991meer 
Pollmann, Otto ("UJ 2210")03-03-191528-02-1958meer 
Pollner, Georg01-10-191610-10-2004 
Pollow, Dr.jur., Herbert17-07-190614-08-1942 
Polz, Heinz06-11-191627-05-2007meer 
Pommer, Hellmut06-03-191917-07-1943 
Ponath, Gustav27-02-189814-04-1941meer 
Poncet, von, Hans26-04-189927-11-1983 
Pongratz, Johann19-01-191301-08-1997 
Poppe, Hermann01-06-191127-03-1945 
Poppinga, Hinrich15-05-189102-03-1953 
Populo, Theodor30-01-191618-05-2010 
Porath, Rudolf22-03-191409-09-1995 
Porsch, Günther01-12-191801-10-1969 
Port, Johann03-02-191527-03-2006meer 
Portsteffen, Josef04-10-191321-06-1974 
Poschinger, Ritter von, Joachim20-06-191305-04-1945 
Poschusta, Leopold (Füsilier-Regiment "GD")15-11-191915-11-1943 
Poske, Hans-Georg Friedrich "Fritz"23-10-190401-10-1984meer 
Post, Eduard06-10-191201-02-2005 
Post, Martin26-06-192005-09-2011 
Post, Otto12-12-191109-01-1996 
Postel, Georg-Wilhelm25-04-189620-09-1953meer 
Potschka, Hermann09-11-191101-05-1945 
Prager, Fritz17-12-190503-12-1940meer 
Prager, Otto03-12-191228-04-1945 
Praun, Albert11-12-189403-03-1975meer 
Praßdorf, Heinrich07-12-191808-11-1993 
Prchal, Johann23-01-191217-10-1943 
Preinfalk, Alexander06-02-192012-12-1944 
Preiss, Armin25-11-191330-09-1943 
Preiß, Josef24-06-192219-03-2019 
Prentl, Josef "Sepp"14-10-191616-07-1994 
Preu, Theodor "Theo"29-11-189608-07-1974meer 
Preuss, Georg24-04-192003-02-1991 
Preussler, Wilhelm03-12-191909-04-1944 
Preuß, Carl04-12-192006-05-1985 
Preuß, Ernst   
Preß, Heinrich27-03-191330-05-1995meer 
Preßler, Gustav13-10-191209-10-1985 
Priem, Otto20-03-191209-07-1990meer 
Prien, Günther16-01-190807-03-1941meer 
Prien, Peter09-06-192228-09-2006meer 
Prieß, Helmuth06-03-189621-10-1944meer 
Prieß, Hermann24-05-190122-02-1985meer 
Prill, Günter02-11-191917-12-1982meer 
Priller, Josef "Pips"27-06-191520-05-1961meer 
Primozic, Hubert Georg "Hugo"16-02-191418-03-1996 
Prinner, Josef18-12-189401-07-1964meer 
Prinz, Karl-Heinz28-02-191414-08-1944meer 
Prinz, Kurt03-04-192007-04-2009meer 
Prittwitz und Gaffron, von, Bernhard08-01-189625-03-1944 
Pritzel, Klaus08-04-191322-03-1974 
Probst, Heinz19-04-192519-02-2015 
Prochaska, Ernst07-06-191709-08-1942 
Prochazka, Alois09-05-191508-11-1987 
Prochazka, Freiherr von, Robert06-12-191620-02-2014 
Proehl, Georg12-03-191325-05-2008 
Proetzel, Bodo10-03-191410-09-2008 
Proll, Herbert17-12-191920-07-1944 
Promesberger, Ludwig (Pz.Gren.Reg.103)20-01-191124-02-2004meer 
Prominski, Hans13-03-191517-05-1977 
Proske, Friedrich-Wilhelm04-12-1916  
Prost, Theodor03-09-191431-07-1944 
Proß, Emil13-10-191415-08-1980 
Pruß, Willi03-08-1898  
Prüger, Walter12-12-191406-07-1942 
Prümm, Karl12-07-191710-01-1999meer 
Prüß, Walter04-12-191113-11-2003meer 
Przedwojewski, Felix07-12-192015-06-1986 
Przyklenk, Kurt02-01-191210-01-1943 
Pröhl, Günther14-03-189519-11-1977 
Pröll, Karl16-09-191007-02-1974meer 
Prössl, Erwin04-04-191501-03-2015 
Puchinger, Rudolf29-03-191919-06-1944 
Pulst, Friedrich August Wilhelm Günther26-03-191805-01-1991meer 
Punkt, Paul24-11-191830-01-1945 
Purklis, Nikolaus28-12-192114-01-1945 
Puschmann, Herbert10-08-192003-02-1944 
Puttfarken, Dietrich30-04-192023-04-1944 
Putz, Helmut08-05-191508-12-1995 
Putzka, Erich31-08-191223-12-1944 
Püchler, Carl13-05-189405-02-1949meer 
Pültz, Theodor18-05-192002-05-1944 
Püschel, Dr. Martin08-09-189907-07-1989 
Püttcher, Heinrich01-04-191403-04-2003 
Pätz, Erich06-06-191525-10-1943 
Pöhler, Heinz01-11-191519-10-2004 
Pöhner, Georg14-12-191820-08-1999 
Pöhs, Josef14-03-191230-12-1943 
Pöllath, Konrad26-11-191413-11-1983 
Pölz, Hubert24-01-191707-01-1994 
Pöppel, Julius04-12-191218-11-2000 
Pörschmann, Johannes03-02-191513-03-1945 
Pöschl, Franz02-11-191725-01-2011meer 
Pössinger, Michael18-01-191923-05-2003meer 
Pössl, Walter16-09-190925-09-1944 
Pöthig, Georg03-08-191704-10-1995 
Pötschke, Werner06-03-191424-03-1945meer 
Pötter, Joachim (Kampfgeshwader 77)01-01-191317-11-1992meer 

Bronnen